Týždenník Život rozbieha spoluprácu s redakciou online IT denníka Živé.sk, ktorá každý týždeň pripraví pre Život jednu redakčnú stranu s novinkami, tipmi či hodnoteniami z oblasti spotrebnej elektroniky, smartfónov, počítačov, vedy a kybernetickej bezpečnosti.

„Informácie o najnovších technológiách, rovnako ako praktické rady spojené s ich užívaním dostávajú naši čitatelia takpovediac z prvej ruky, práve v rámci spolupráce so Živé.sk. Funguje to výborne, efektívnosť a užitočnosť takejto kooperácie je nesporná, “ povedala Renáta Klačanská, šéfredaktorka týždenníka Život.

„Prepájanie online sveta a printu je súčasťou dlhodobej stratégie, ako priblížiť kvalitný technologický obsah zo Živé.sk aj čitateľom, ktorí zatiaľ viac fandia tradičným médiám,“ povedal na margo spolupráce Filip Hanker, šéfredaktor Živé.sk.

Dvojstrana od Živé.sk pre týždenník Život (zdroj: Ringier)
ukážka dvojstrany od Živé.sk pre týždenník Život (zdroj: Ringier)

Multimediálny vydavateľský dom na Slovensku Ringier Axel Springer tak zintenzívni spoluprácu s internetovou jednotkou Azet.sk aj na obsahovej úrovni. Spolupráca dvoch silných médií z vydavateľstiev Ringier Axel Springer a Azet.sk opäť potvrdzuje spoločné napredovanie.

Týždenník Život je v súčasnosti druhým najčítanejším týždenníkom na Slovensku s predaným nákladom 80 813 kusov, podľa ABC SR za júl 2015 a čítanosťou 292 000 osôb, čo predstavuje 6,5% populácie vo veku 14-79 rokov, podľa prieskumu MML-TGI SR za 1.-2.kvartál 2015, ktorý vypracovala výskumná agentúra Median SK.

MEDIAN - týždenníky - prieskumu MML-TGI za 1. + 2. kvartál 2015
Týždenníky – čítal posledné vydanie (zdroj: MEDIAN SK)

Živé.sk je dlhodobo najčítanejší internetový magazín na Slovensku s tematikou technológií. Podľa jediného oficiálneho auditu AIM monitor ho v auguste čítalo zhruba 450-tisíc jedinečných čitateľov prostredníctvom počítačov a takmer 100-tisíc čitateľov prostredníctvom mobilných zariadení.

Živé.sk už 16 rokov prináša správy zo sveta techniky, pričom v posledných mesiacoch sa magazín tematicky rozrástol aj o startupy či počítačové hry, zároveň prináša čoraz viac autorských videí.

2 KOMENTÁRE

  1. Chcem súťažiť s časopisom Život o predplatné na rok
    Súťažná otazka z č.27 znela : V ktorom roku zakúpil MUDr. Vojtech Alexander prvý rontgenový prísstroj pre Slovákov :
    Bolo to v roku 1897

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu