Pri príležitosti 125. výročia od narodenia britskej spisovateľky detektívnych románov Agathy Christie, prináša vydavateľstvo Ringier Axel Springer a týždenník Život knižnú edíciu. Prvý román Vraždiť je hračka nájdu čitatelia spolu s týždenníkom Život za výhodnú cenu 3,99 eura na stánkoch už od stredy 16. septembra 2015.

„Pri príležitosti 125. výročia od narodenia spisovateľky Agathy Christie (15. septembra 1890) poteší týždenník Život čitateľov detektívkami od tejto britskej autorky. Začíname prvou knihou – Vraždiť je hračka, pričom romány budeme prikladať do vybraných čísiel týždenníka Život. Ide o edíciu 5 kníh. Od septembra každý mesiac pribalíme jednu knihu,“ povedala Ivana Špotáková, PR manažérka vydavateľstva Ringier Axel Springer.

Už v roku 2004 s podobnou stratégiou prišlo konkurenčné vydavateľstvo Petit Press „v snahe čo najviac priblížiť literatúru ľuďom a ukázať, že knihy sú opäť v móde, sa rozhodli v deň vydania prvého titulu ich edície Svetová knižnica SME potešiť všetkých čitateľov denníka SME darčekom. Každý, kto si 18. októbra 2004 kúpil denník SME, dostal prvú knihu edície – jednu z najlepších kníh minulého storočia – Meno ruže od talianskeho spisovateľa Umberta Eca, zdarma a ďalšie tituly si mohol zakúpiť za veľmi výhodnú cenu.

Týždenník Život svojim čitateľom prináša zaujímavé témy a kvalitný obrazový obsah. Redakcia týždenníka bola niekoľko krát ocenená v novinárskej súťaži Literárneho fondu.

Po románe Vraždiť je hračka budú nasledovať knihy Záhada siedmich ciferníkov, Muž v hnedom obleku, Zišli sa v Bagdade, Nakoniec príde smrť, ktoré si budú mocť čitatelia zakúpiť spolu s týždenníkom Život za výhodnú cenu 3,99 eur na stánkoch. Detektívky od Agathy Christie ponúkajú nadčasové príbehy a sú napríklad aj vhodným darom pre najbližších.

Týždenník Život patrí dlhodobo medzi najčítanejšie na trhu

„Podiel čítanosti týždenníkov na populácii predstavuje údaj 41%, čo je množstvo čitateľov, ktorí prelistujú, alebo prečítajú vydanie niektorého z nami monitorovaných týždenníkov. Celková čítanosť týždenníkov ostala na rovnakej úrovni ako v porovnaní so 4.+1. kvartálom 2015. Najčítanejším týždenníkom je Plus 7 dní s 9% a 7% čítanosť má Život. Báječná žena dosiahla 6% a rovnako aj týždenník Nový čas pre ženy, 4% obyvateľov SR čítajú Eurotelevíziu a rovnaký podiel aj Slovenku. Prehľad uzatvára týždenník Katolícke noviny s 3%. Sieť týždenníkov Regionálne noviny (regionPRESS) dosiahla 10% a sieť MY noviny (Petit Press) 6% čítanosť,“ uvádza vo svojej správe z aktuálneho prieskumu Market & Media & Lifestyle-TGI ® za 1. + 2. kvartál 2015 výskumná agentúra MEDIAN SK.

MEDIAN - týždenníky - prieskumu MML-TGI za 1. + 2. kvartál 2015
Týždenníky – čítal posledné vydanie (zdroj: MEDIAN SK)

 

REKLAMAadv.:

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu