zdroj: Petit Press

Iniciatívu #MYtozvladneme spustili regionálne týždenníky MY, ako reakciu na súčasnú situáciu ohľadne šíriaceho sa koronavírusu. Jej hlavným cieľom je spájať ľudí zo všetkých regiónov Slovenska a aj Slovákov žijúcich v zahraničí, aby sa svojimi príspevkami navzájom inšpirovali, povzbudili, prejavili si solidaritu a spolupatričnosť.

„Primárne prostredníctvom sociálnych sietí chceme vyzvať ľudí, aby sa navzájom podporili a inšpirovali, či už fotografiami, videami alebo zaujímavými príbehmi a takisto si dokázali pomôcť, prípadne si vymeniť zaujímavé rady a tipy. V takýchto chvíľach je samozrejme veľmi dôležité si uvedomovať vážnosť situácie, ale rovnako podstatné je tiež nestrácať optimizmus a nádej,“ povedal Peter Ciglan, marketingový manažér týždenníkov MY z vydavateľstva Petit Press.

Jedným zo zámerov iniciatívy je tiež vytvorenie priestoru pre dobrovoľné angažovanie sa jednotlivcov, či firiem, ktorí majú záujem pomôcť, či už pri výrobe ochranných prostriedkov alebo zabezpečení nákupu pre starších ľudí a podobne.

Na druhej strane zase ponúknuť možnosť sa ozvať práve tým, ktorí to potrebujú. V rámci tejto iniciatívy sa rozbehla tiež séria online diskusií so zaujímavými hosťami na témy, ktoré aktuálne hýbu regiónmi v tomto období.

Týždenník MY Záhorie napríklad zorganizoval diskusiu na tému „Ako ďalej s futbalovou sezónou na západnom Slovensku?“ Hosťami relácia #MYtozvladneme boli predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, primátor mesta Galanta Peter Paška a športový riaditeľ FC ViOn Juraj Koprda. Diskusiu moderoval Martin Kilian.

Kampaň #MYtozvladneme bude prebiehať na facebookových stránkach jednotlivých titulov MY a na instagramovom účte @myregiony, kde budú môcť ľudia posielať svoje príspevky.

Každý príspevok zdieľaný v rámci tohto projektu má niesť označenie symbolickým hashtagom #MYtozvladneme, ktorý je zároveň aj názvom celej iniciatívy.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu