Ľubomír Višňovský (foto: Uber)

Uber sa po takmer roku vracia do Bratislavy s plne licencovanou službou UberX v súlade s novým legislatívnym rámcom v oblasti prepravy.

Služba bude dostupná od štvrtka 25.4., od 10:00 dopoludnia, čo je len krátko pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami sveta v hokeji, ktoré bude hostiť Slovensko.

Hokejista Ľubomír Višňovský bol prvým cestujúcim, ktorý vyskúšal Uber v Bratislave po jeho opätovnom spustení.

„Mám radosť, že Bratislava sa bude môcť opäť spoľahnúť na Uber, najmä keď desiatky tisíc ľudí budú potrebovať bezpečnú prepravu počas nadchádzajúcich majstrovstiev sveta. Uber som v zahraničí použil veľakrát a teším sa, že ho môžem použiť znova aj doma, na Slovensku,” povedal Ľ. Višňovský.

Sme radi, že sa môžeme vrátiť do Bratislavy s plne licencovanou službou, ktorá je teraz v aplikácii Uber k dispozícii. Spôsoby, akými sa ľudia pohybujú po mestách sa menia na celom svete a Slovensko sa s novými reguláciami zaradilo na čelo. Budeme aj naďalej spolupracovať s miestnymi predstaviteľmi, pretože vyvíjame služby, ktoré riešia rastúce dopravné potreby Slovenska a zodpovedným spôsobom formujú budúcnosť mestskej mobility,” povedal Ash Kebriti, generálny manager Uber pre región Central and Eastern Europe.

Slováci na Uber nezabudli, od marca minulého roka, keď bola služba pozastavená, si aplikáciu Uber v Bratislave otvorilo viac ako 250-tisíc ľudí a Slováci si objednali viac ako 436-tisíc jázd v rôznych zahraničných krajinách.

UberX stále ostáva dostupnou službou s cenou, ktorá sa v aplikácii zobrazí pred odoslaním žiadosti o jazdu:

Základná sadzba: 1.20 Eur Za minútu, 0.05 Eur Za km, 0.42 Eur Minimálne jazdné/
Poplatok za zrušenie 2.50 Eur.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu