UniCredit Bank zaviedol prihlasovanie pomocou odtlačku prsta-zdroj-pixabay.com
zdroj: pixabay.com

UniCredit Bank pre svojich klientov pripravila prevratné novinky v mobilnom bankovníctve. Vďaka využitiu najnovších funkcií inteligentných telefónov sa budú môcť do mobilných aplikácií Smart Banking a Smart kľúč prihlásiť jednoduchým odtlačkom prsta.

Tento spôsob prihlásenia bude dostupný zatiaľ pre smartfóny, neskôr aj pre tablety. Novinka je klientom UniCredit Bank pre vybrané modely smartfónov už k dispozícii.

Namiesto zadávania PIN kódu stačí len priložiť prst a jedinečnosť odtlačku klientom umožní rýchly, inovatívny a jednoduchý prístup do mobilného bankovníctva. Aj takto môže vyzerať digitálna budúcnosť prístupu klientov k ich financiám. Prihlásenie pomocou odtlačku prsta je pritom veľmi bezpečné.

Mobilná aplikácia bude na zabezpečenie ochrany osobných údajov využívať technológie odtlačkov prstov, ktoré sú dostupné v nových mobilných zariadeniach. Tieto technológie využívajú odtlačok, ktorý má používateľ uložený vo svojom inteligentnom telefóne, odtlačky sa neukladajú ani neposielajú na server banky.

Okrem prevratnej novinky pre prihlasovanie je mobilná aplikácia UniCredit Bank klientom k dispozícii v úplne novom trendy kabáte (tzv. plochom dizajne) používanom v najmodernejších mobilných aplikáciách súčasnosti.

„Prichádzame ako prví na českom a slovenskom trhu s inováciou v mobilnom bankovníctve, ktorá klientov rozhodne urobí ešte viac „cool“. Jedinečnosť odtlačku prsta im umožní vstup do aplikácií Smart Banking a Smart kľúč a zároveň im ušetrí čas pri prihlásení,“ vraví Carmelo Minardi, riaditeľ Multi-Channel Banking, UniCredit Bank.

Tento inovatívny, rýchly a jedinečný prístup do mobilného bankovníctva môžu využiť napr. vlastníci telefónov iPhone 5S, 6 a 6 Plus s operačným systémom iOS verzie 8.1.1 a vyšších verzií.

Podpora prihlásenia pomocou odtlačku prsta v prípade tabletov a telefónov od rôznych výrobcov je plánovaná, záleží od technologickej dostupnosti tejto funkcie v jednotlivých modeloch a od dôveryhodnosti ich výrobcov. O aktuálnom zozname kompatibilných značiek a zariadení sa môžete informovať v pobočke banky.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu