Nová kampaň Benziny ukazuje strhujúci výkon prostredníctvom červeného Porsche trhajúceho asfalt.

Nová kampaň čerpacích staníc Benzina používa klišé v reklame, ktoré ale funguje. Červené Porsche a jeho výkon je stredobodom jej kampane a je súčasťou televíznych spotov, ale i printov.

Imidžová kampaň Benzina odstartovala už 1. apríla a zdôrazňuje vyšší výkon motora, ktorý môže docieliť šofér vďaka palivu od Benziny. Kampaň pobeží v českej republike až do konca mája a pracuje so sloganom „Užite si strhujúci výkon.“

Kampaň je zároveň i produktovou, keď komunikuje priamo výhody paliva Verva 100. Ústredným prvkom je červené Porsche „trhajúce asfalt“ – má symbolizovať strhujúci výkon a silu benzínu Verva 100.

„Kampaňou chceme vodičov upozorniť na jednoznačné výhody používania prémiového paliva Verva 100. Stooktanový benzín Verva totiž znižuje trenie motora a zvyšuje jeho výkon až o 6 %. Vďaka unikátnemu clean up efektu vyčistí až 50 % nečistôt na ventiloch motora a zvyšuje jeho životnosť,“ povedala Agnieszka Bobrukiewicz, vedúca marketingu značky Benzina.

Kampaň vytvorila reklamná agentúra Scholz&Friends, je nasadená v TV Nova a TV Prima, na YouTube, využíva POS materiály a informačné letáky na čerpacích staniciach, rozhlasový spot ale aj komunikáciu na sociálnych sieťach a outdoor promotion – s klasickými billboardami, ale i s nasvietenými bigboardami z ktorých Porsche vďaka 2D nadstavbe doslova vyčnieva (sú dynamické).

Porsche, jako dominantný prvok kampane si marketingové oddelenie Benzina vybralo, pretože vzišlo z prieskumu, jako najviac reprezentujúce emócie a silu výkonu. V prieskume boli použité tri vizuály rôznych grafík s kterých si respondenti zhodne vybrali práve Porsche, jako najviac inšpirujúce.

Pozrite si vizuály kampane:

Užite si strhující výkon, hovorí nová kampaň Benziny
zdroj: UNIPETROL RPA
Užite si strhující výkon, hovorí nová kampaň Benziny - vizual c. 2
zdroj: UNIPETROL RPA
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu