Kristína Svarinská, záber zo seriálu Ohnivý kuře (zdroj foto: TV Prima)

Po Betke Stankovej, Anke Šiškovej či Ľubomírovi Paulovičovi sa v seriáli Ohnivý kuře predstaví ďalšia známa tvár zo Slovenska. Kristína Svarinská tam hrdinom seriálu dokonca poriadne pomotá hlavu. Ukáže však aj šikovnosť a rozum slovenských dievčat, ktoré si len tak medové motúzy popod nos ťahať nenechajú.

Aj na Slovensku obľúbený český seriál Ohnivý kuře je aktuálne vo svojej poslednej sérii. Diváci sledujú príbeh, v ktorom si Mike (Jakub Prachař) a Burák (Jan Dolanský) otvorili svoju reštauráciu v Janovych Lázních a to čo im, ale aj ďalším hrdinom v mestečku život prináša.

To všetko navyše s príchuťou dobrého jedla, a samozrejme, aj zábavy. Veď ako inak to môže aj dopadnúť, ak sa na televíznej obrazovke objavujú Richard Genzer a Michal Suchánek. A práve oni, v seriáli ako Roman Kohout a Jarda Slepička, budú najčastejšie na obraze s novou postavou v seriáli.

Do podniku U Slepičků nastúpi Táňa v podaní Kristíny Svarinskej ako nová servírka. Známy sukničkár Kohout to vidí ako svoju šancu, aj keď spočiatku bude netradične ostýchavý. Práve u Kohouta bude napokon Táňa dočasne bývať, a to teda prinesie rozličné situácie…

To už ale prezrádzame viac o tom, čo v seriáli Ohnivý kuře diváci uvidia od 27. marca. Práve vtedy sa Kristína Svarinská v seriáli objaví prvýkrát. Pri tejto príležitosti sme sa jej opýtali na jej postavu, ale aj to, ako sa jej hrá na scénach v Prahe, a aká je spolupráca s ostrieľanými hereckými kolegami.

Kristína Svarinská (zdroj foto: TV Prima)

Aká bola vaša cesta k seriálu Ohnivý kuře?

Ponuka prišla niekedy v polke septembra. Najskôr na kamerové skúšky na novú postavu do tohto seriálu. Prišla som na kamerové skúšky, ktoré ako takmer všetky v mojom živote, trvali pätnásť minút. Takže to bola štvorhodinová cesta vlakom, pätnásťminútové kamerové skúšky a zas štyri hodiny vlakom späť. Asi o týždeň prišlo rozhodnutie, že som túto úlohu dostala.

Seriál je na obrazovkách už od úvodu roka 2016. Stretli ste sa s ním už predtým?

Videla som toho veľmi málo. Vedela som, že sa to točí, a že tam hrajú Honza Dolanský s Kubom Prachařom a zachytila som, že je to seriál, v ktorom sa varí. Nijak zásadne a výrazne som mu nevenovala pozornosť, keďže doma fungujem bez televízie.

Mimochodom čo vy a ohnivé kura alebo iné ázijské jedlá, ktoré tak trochu, i keď nielen, k seriálu patria?

Ja mám veľmi rada Áziu na tanieri, ale presnejšie by som išla do thajskej a možno vietnamskej kuchyne.

Seriál Ohnivý kuře nie je len o dobrom jedle ale aj výbornom hereckom obsadení. S ktorými hercami najviac spolupracujete?

Ja som sa dostala do partie podniku U Slepičků, takže hrám najmä s Michalom Suchánkom či Lindou Rybovou a Richardom Genzerom. S tým som zatiaľ v kontakte najviac, keďže u Kohouta bude Táňa, moja postava bývať.

Takže ste narazili rovno na vtipnú českú dvojicu Genzer – Suchánek. Ako sa prejavujú na pľaci?

Keďže ich si naozaj pamätám od svojho útleho detstva, presne ako túto humornú dvojicu, tak som bola veľmi zvedavá, ako to bude na pľaci. No a nesklamali. Stále sú presne rovnakí.

Ako by ste predstavili svoju postavu v seriáli?

Táňa je nová servírka, ktorá príde zo Slovenska do podniku U Slepičků. Je to nevinné, slušné dievča. Nie je úplne z chudobnejších pomerov, ale jednoducho to nie je žiadna špeciálna kráska, že by v niečom vynikala, je úplne v pohode, obyčajná. No a bude bývať u Kohouta, ktorému zostala v byte voľná izba.

Celé to začína tým, že Jarda Slepička sa s Kohoutom staví, že ma ten dostane do postele. Táňa ale v tomto nie je úplne klasická žena. Je vecná a nenechá si ťahať medové motúzy popod nos a nenamotáva sa.  V najlepšom zmysle slova je to obyčajné dievča z dediny.

Takže nie úplne Kristína Svarinská?

Asi nie úplne Kristína Svarinská. Aj keď Kristína Svarinská si už asi tiež nenechá motať medové motúzy popod nos.

So spolužiakmi z VŠMU ste založili divadlo, kde sa snažíte o angažované umenie, otvárate aj vážne témy. Seriál je ale niečo úplne iné. Čo je pre vás zaujímavejšie?

Je nádherné, keď je celkovo život rozmanitý a keď má aj herec rôzne príležitosti. Či už je to seriál, film alebo zároveň to divadlo. Som šťastná, že sme so spolužiakmi založili tento projekt – divadlo DPM. A že tam máme tam možnosť spolupracovať s naozaj výbornými režisérmi.

Nedávno sme mali premiéru novej inscenácie s Davidom Jařabom. Českým režisérom, ktorý pre nás napísal hru Zatmenie. Z toho sa veľmi teším, že sa to deje. Čo sa týka seriálov, je to bežná prax pre herca. V poriadku, možno sa to robí rýchlo a nie je úplne čas na všetko a bola by som radšej, keby sa robili aj iné druhy seriálov, ale je to remeslo. Človek príde a napriek tej rýchlosti chce aj tak zo seba vydať maximum.

Mimochodom, aké je pre vás natáčanie v Českej republike? Je niečím odlišné od tých na Slovensku?

Každá príležitosť je niečím zaujímavá. Toto je pre mňa nové prostredie. Som tu taká ryba hodená do vody. Keď som na Slovensku a točím seriály, tak tí ľudia – kameramani, režiséri a celý ten štáb sa väčšinou akoby všetci poznáme. Tam už to bolo naozaj také, že je jedno či prídem po polroku alebo po roku, tak sú to stále tí istí ľudia. Teraz sú to všetko pre mňa úplne iní ľudia.

Je takéto iné prostredie pre herca náročnejšie? Chce sa možno viac ukázať?

Je pravda, že človek možno cíti väčšiu zodpovednosť, aby prišiel absolútne pripravený. Tým, že ho ľudia nepoznajú, tak chce urobiť ten prvý dojem, aby bolo všetko v poriadku. Snažím sa však byť zodpovedná aj na Slovensku, ale som veľmi vďačná za túto možnosť.

Stihnete si popri nakrúcaní v Prahe užiť aj mesto?

Závisí od toho, ako to celé vyjde. Tentokrát mi to vyšlo veľmi príjemne, mala som čas aj na rodinu, keďže tu žije moja sestra s rodinou. Mala som čas, videla som konečne po dlhej dobe aj divadlo. Monodrámu Standu Majera v Studiu Hrdinů. Nakrúcania mám od rána do večera a potom znovu cestujem do Bratislavy. Bude to teraz hore, dolu, ale teším sa z tejto príležitosti.

Rok sa prakticky len začal, čo počas neho plánujete?

Zatiaľ určite tento projekt. Možno ďalšia inscenácia, ktorá nie je úplne potvrdená a črtajú sa viaceré projekty, o ktorých sa úplne nehovorí, kým nie sú hotové. Teším sa však, že sa stále v tom živote niečo deje.

Kristínu Svarinskú uvidia diváci v seriáli Ohnivý kuře, ktorý na obrazovkách kanálu Prima PLUS nájdu vždy v utorok a vo štvrtok večer, od 27. marca.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu