Ku koncu roka sa stretli netradične novinári zo štyroch konkurenčných portálov, ktoré sa venujú témam technológií a smartfónov. Zastúpené boli redakcie projektov TouchIT.sk, Fony.sk, TechBox.sk a MojAndroid.sk.

Pozrite si video z tohto netradičného stretnutia a aj krátky rozhovor s Ondrejom Mackom, šéfredaktorom TouchIT.sk, ktorý vysvetlí kto stretnutie inicioval a prečo.

Na otázky odpovedal Ondrej Macko, šéfredaktor projektu TouchIT.sk.

Na koho popud sa uskutočnilo toto nezvyčajne stretnutie, na ktorom sa stretli novinári z viacerých konkurenčných portálov?

Ondrej Macko štartuje svoj vlastný projekt TouchIT.sk a po rokoch odchádza z PC REVUE, zdroj facebook - titulka
Ondrej Macko (zdroj foto: O.M.)

Táto myšlienka vznikla na jednej večernej tlačovke IT firmy. Nie je možné presne určiť, kto to vymyslel. Na začiatku stáli dve média, pričom jedným z nich sme boli my. Ale osobne to beriem ako myšlienku, ktorý vznikla spoločne. Je však pravda, že bez mojej kolegyne, ktorá sa do toho „obula“ so všetkým, by sme sa k realizácii tohto videa asi nedostali. Video bolo točené u nej doma v Horskom parku v BA. Mali sme k dispozícii najväčšiu miestnosť, ako aj vybavenie, ktoré je možné vidieť na videu.

Aká tam vládla atmosféra? Plánujete urobiť zo stretnutia tradíciu?

Atmosféra bola veľmi priateľská, naozaj vianočná (točili sme pred Vianocami). Sme konkurenčné médiá, ale na druhej strane sme kamaráti, spoločne chodíme na domáce i zahraničné akcie a ľudsky máme k sebe dosť blízko. Už pri nakrúcaní sa objavila myšlienka na to, že z tohto bude tradícia a myslím, že vo videu to aj zaznelo. Osobne mám záujem, aby sme v takomto zhrňujúcom videu pokračovali

Dohodli ste i nejakú spoluprácu? Vzniknú napr. spoločné recenzie produktov?

Ďalšiu spoluprácu sme si zatiaľ nedohodli, teda nie takú, ktorá by sa týkala spoločných predstavení produktov. Pravda však je, že toto video má obrovský dosah a je možné, že takýto potenciál využijeme aj inak.

Ďakujem za rozhovor.

Projekty TouchIT.sk, TechBox.sk, fungujú aj v tlačenej podobe, ich redakcie pripravujú rovnomenné magazíny, v prípade portálu MojAndroid.sk sa ale magazín volá Android Magazín a práve Fony.sk je najdlhšie fungujúcim portálom, vznikol už v roku 2005, no svoju tlačenú podobu nemá.

titulky TechBox AndroidMagazin TouchIT

Prečítajte si krátke predstavenie webov:

Fony.sk
Šéfredaktorom webu Fony.sk  je Richard Hombauer, ktorého poznajú všetci návštevníci stránky, ako tvorcu kvalitných video recenzií mobilných zariadení. Web Fony.sk si založili v roku 2005 nadšenci pre mobilné telefóny. Na ich webe od vtedy môžu čitatelia nájsť denne všetky novinky zo sveta mobilných technológií, recenzie mobilných telefónov od rôznych výrobcov, ale i tablety či gadgety.

TouchIT.sk
Ondrej Macko ako novinár pracuje už od roku 1990. Šéfredaktorom PC REVUE a portálu ITnews.sk bol od roku 2005, zaoberal sa najmä mobilnou komunikáciou, multimédiami, video recenziami a video reportážami. Vlastný projekt TouchIT.sk si založil len nedávno, v marci 2014 > pozri

TechBox.sk
Projekt TechBox.sk  vznikol v roku 2010 a len nedávno, od februára 2015 funguje na subdoméne denníka N. Zakladateľom projektu je Roman Calík a šéfredaktorom Števo Porubský. Prečítajte si článok > Portál denníka N rozšíril spoluprácu o ďalšie partnerské stránky

MojAndroid.sk
Najnavštevovanejší zo štvorice portálov je MojAndroid.sk, ktorý na stretnutí začiatkom decembra zastupovala redaktorka a moderátorka Alžbeta Harry Gavendová, zakladateľom a šéfredaktorom v jednej osobe je Michal Chabada. Web MojAndroid.sk vznikol v 1. mája 2010 a je vôbec najnavštevovanejším portálom venujúci sa témam Android zariadení na Slovensku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu