Rada pre vysielanie a retransmisiu vyhlasuje 30. septembra 2014 druhé výberové konanie na pridelenie rozhlasových frekvencií pre terestriálne vysielanie v tomto roku.

Výberové konanie vyhlásila Rada v zmysle zákona na úradnej tabuli vo svojom sídle, na webovej stránke a v dvoch celoštátnych denníkoch. Súčasťou výberového konania bude verejné vypočutie žiadateľov o nové rozhlasové licencie či súčasných vysielateľov, ktorí chcú svoje pokrytie rozšíriť. Verejné vypočutie záujemcov o frekvencie je naplánované na 1. december 2014.

Uchádzači o jednotlivé frekvencie musia svoju žiadosť podať do 24. októbra 2014, a  to osobne alebo písomne na adrese sídla Rady pre vysielanie a retransmisiu – Dobrovičova 8, P.O.BOX 155, 810 00  Bratislava.

Zoznam všetkých frekvencií jesenného výberového konania:

V jesennom výberovom konaní je voľných šesť rozhlasových frekvencií - tabulka
Zdroj tabľky: RVR

 

V jesennom výberovom konaní je zaradených šesť voľných rozhlasových frekvencií. Frekvencie koordinovali piati súčasní rozhlasoví vysielatelia, o ich pridelenie sa môžu uchádzať aj iné subjekty.

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb odporúča z dôvodu možného vzájomného rušenia frekvencií prideliť frekvenciu 92,9 MHz Detva spoločnosti D. EXPRES, k.s. Konania bude Rada viesť osobitne na každú frekvenciu.

Aktualizované:

Zisťovali sme ktorí rozhlasoví vysielatelia koordinovali jednotlivé frekvencie, Lucia Jelčová z RVR uviedla: „podľa údajov, ktoré RVR poskytol Regulačný úrad, jednotlivé frekvencie koordinovali:

88,6 MHz BANSKÁ BYSTRICA – C.S.M. group s.r.o.
92,9 MHz DETVA – D.EXPRES, k.s.
96,7 MHz LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – C.S.M.group s.r.o.
91,3 MHz ROŽŇAVA – T.W. Rádio s.r.o.
103,3 MHz SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Best FM Media spol. s r.o.
88,6 MHz ŽILINA – Rádio Rebeca, s.r.o.“

Spoločnosť C.S.M. group prevádzkuje rádio Rocková republika a uchádza sa tak o frekvenice v Banskej Bystrici a v Liptovskom Mikuláši. Rádio Expres v lokalite Detva, Rádio 7 (T.W. Rádio) v Rožňave, Rádio Best FM v Spišskej novej vsi a Rádio Rebeca v Žiline. O pridelenie frekvencií sa môžu uchádzať aj iné subjekty.

Najvýraznejším hráčom sa tak stalo rádio Rocková republika, ktoré môže získať na jeseň až dve nové frekvencie a po tom čo v máju už získalo nové rozhlasové frekvencie v Bratislave (ďalšiu, k dvom jestvujúcim), a v Ružomberku, v Martine, v Novom meste nad Váhom, v Žiline a v Rožňave môže tak posilniť svoju pozíciu na rádiovom trhu a osloviť poslucháčov už na 10-tich frekvenciách. Prečítajte si aj článok > TU

Alfred Northcliffe

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu