Už po šestnásty krát sa tento rok uskutoční v nedeľu 19. apríla horský beh, ktorý nesie vo svojom názve miesto svojho štartu a cieľa. V skutočnosti sa však jedná o bežecký festival v horskom behu, keďže počas jedného dňa sa bežia tri rôzne behy so spoločným cieľom.

V nedeľu odštartuje horský beh Baba-Kamzík
z behu Baba-Kamzík (Zdroj foto: Quinta Essentia)

Horský beh Baba-Kamzík má svoju špecifickú atmosféru, ktorá každoročne priláka množstvo nadšených športovcov. V minulom roku sa ich na štart postavilo 740.

Ide o úvodný horský beh sezóny v rámci série Karpatský pohár v horskom behu. Podujatie má oficiálny štatút majstrovstiev Slovenska v lesnom behu na hlavnej trati 26,5 km. Tento beh je súčasťou bežeckej sezóny BEH SI TY.

Prví sa na trať vydajú ultramaratónci, ktorí vyštartujú z Kamzíka o 7:30 hod. Bežia najskôr na Pezinskú Babu, kde ich povzbudí skupina bežcov pripravujúcich sa na 26,5 km trať. Z Pezinskej Baby je štart na 26,5 km trať naplánovaný na 10:15 hod.

Trať vedie zväčša po červenej značke hrebeňom Malých Karpát až na Kamzík. Na 16 km trať vyštartujú bežci o 11:15 hod z Rače. Spoločným cieľom pre všetky tri trate je bratislavský Kamzík. Povrch trate je lesný terén, miestami skalnatý chodník a bežcov čaká viac krát aj prechod cez potok.

Horskú prémiu získa najrýchlejší muž a žena na každej trati, ktorí ako prví dobehnú na Biely kríž.

V nedeľu odštartuje horský beh Baba-Kamzík - obr.2
z behu Baba-Kamzík (Zdroj foto: Quinta Essentia)

Predstavenie jednotlivých behov:

[message_box title=““ color=“grey“]

• Ten najstarší – má dĺžku 26km a podľa neho nesie podujatie aj názov. Jeho trať vedie z Pezinskej Baby na Bratislavský Kamzík.

• Ten najľahší – má 16km, začína v Bratislave – Rači s cieľom na Kamzíku.

• Ten najdlhší – má 53km, začína na Kamzíku, prebieha cez Pezinskú Babu a končí na Kamzíku.[/message_box]

článok bol prvý krát publikovaný už 13. apríla

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu