V novembri zaznamenala najväčší nárast návštevnosti kategória Rádiá a TV, a to o 130 tisíc užívateľov (17,5 %). Rástli aj kategórie Reality a bývanie a Práca a vzdelávanie (obe približne o 10 %).

Počet slovenských užívateľov navštevujúcich webové stránky zapojené do AIMmonitoru sa v novembri zvýšil o takmer 11 tisíc a priblížil sa hodnote 3,3 milióna.

Slovenskí užívatelia vykonali na zapojených weboch takmer 1,5 miliardy zobrazení stránok, najviac v kategóriách Zoznamovacie servery a Spravodajstvo (viac ako 200 miliónov). Naopak najviac času strávili užívatelia na Zoznamovacích serveroch (3,5 hodiny) a Domovských stránkach portálov (2,5 hodiny).

Tab.1. Agregované ukazovatele webov zapojených do výskumu AIMmonitor – október  a november  2014

V novembri najviac rástla na webe návštevnosť rádií a TV  - obr.1
*Reálni užívatelia zo Slovenska –  počet užívateľov internetu zo Slovenska, ktorí navštívili aspoň jeden z webov zapojených do výskumu AIMmonitor v priebehu daného mesiaca. Zdroj: AIMmonitor – IAB Slovakia, Gemius & Mediaresearch,  október  a november  2014.

Počet reálnych užívateľov navštevujúcich webové stránky z mobilných zariadení sa oproti októbru zvýšil o 6 % a prvýkrát prekročil hodnotu 1,5 milióna. Nárast bol zaznamenaný aj v počte zobrazení stránok prostredníctvom mobilných zariadení (4 %).

Najviac užívateľov navštívilo z mobilných telefónov a tabletov weby v kategórii Služby, mapy, cestovné poriadky (945 resp. 845 tisíc RU), naopak najväčší nárast zaznamenali, podobne ako v prípade návštevnosti z klasických PC, stránky v kategórii Rádia a televízie.

V novembri mali najvyšší podiel mobilnej návštevnosti weby v kategóriách Služby, mapy, Zdravie a Šport, kde viac ako 30 % návštev pripadalo na mobilné telefóny a tablety. Oproti tomu kategórie Reality a bývanie a Magazíny, lifestyle, hobby mali najvyššiu návštevnosť z počítačov a notebookov (85 %).

O výskume AIMmonitor

AIMmonitor je meraním návštevnosti členov Asociácie internetových médií a reklamných internetových médií, ktoré sa do projektu zapojili. Tento projekt bol oficiálne spustený v januári 2007. Zadávateľom tohto projektu je AIM a realizátorom projektu je spoločnosť Gemius S.A. v spolupráci so spoločnosťou MEDIARESEARCH, a. s. AIMmonitor poskytuje dáta ohľadne návštevnosti a sociodemografické dáta.

AIMmonitor je slovenský variant výskumu gemiusAudience, jedného z kľúčových výskumov agentúry Gemius. Výskum prebieha v súčasnej dobe na 25 trhoch regiónu strednej a východnej Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu a je hlavným a najdôveryhodnejším zdrojom informácií o návštevnosti internetu v týchto štátoch.

Hlavnou výhodou štúdie gemiusAudience je ukazovateľ Real Users, ktorý poskytuje spoľahlivé výsledky týkajúce sa počtu reálnych užívateľov internetu na danom trhu.

K tomu, aby výskum poskytoval čo najpresnejšie údaje, kombinuje site-centric a user-centric dáta s offline socio-demografickou štúdiou. Výsledky výskumu sú nepostrádateľným nástrojom pre média, vydavateľov, zadávateľov reklamy a analytikov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu