zdroj: Rádio Expres

Účinkovanie našich hokejistov na MS sa skončilo, ale Slovensko zostáva hokejovým národom a zvolilo si najlegendárnejšiu hokejovú hlášku všetkých čias.

V návale emócií sa niekedy zadarí hokejovým komentátorom, ale aj hráčom. Niektoré hokejové hlášky zľudoveli, všetci ich poznajú a niektoré sa bežne používajú aj v hovorovej reči.

Počas Majstrovstiev sveta o hláškach rozhodovali poslucháči Rádia Expres v rannej show Hemendex. Po dvojtýždňovom hlasovaní nakoniec spomedzi ôsmich finálových hlášok zvíťazil komentár Miloša Kováča a jeho nezabudnuteľný výkon v momente, keď sme sa stali majstrami sveta v roku 2002:  „Sme majstri sveta!“

Na druhom mieste skončila hláška komentátora Stana Štefánika z roku 2002, keď po vyhratom semifinálovom zápase posielal Švédov do boja o tretie miesto. Pôvodne ich však chcel poslať inam: „Kupujte televízory“

Marek Matušica, moderátor Hemendexu, sa so Štefánikom spojil. Komentátor prvýkrát prezradil, kam chcel v skutočnosti poslať Švédov. Odpoveď, spolu so všetkými hokejovými hláškami sa dá nájsť tu: bit.ly/HokejovehlaskyHemendex