autor foto: Dominika Kentošová, zdroj: RTVS

Príval energie a aj radosti z hudobnej improvizácie! Relácia 3 pódiá opäť ponúkne spojenie zdanlivo nespojiteľného. V jednej relácii sa stretne rocková kapela Petra Cmoríka s alternatívnou Katarziou a Luciou Gibarti. Rock, funky, blues aj pop na jednom mieste!

Diváci sa môžu tešiť na netradičné hudobné kombinácie, napríklad na bluesovku od Erica Johnsona Crossroads, ktorú si na záver strihne Peter Cmorík spolu s moderátorom relácie Petrom Bičom. Nenechajte si to ujsť na Jednotke už tento piatok 6. novembra o 22.50 h.

Reláciu 3 pódiá opäť nakrúcali hudobníci s nadšením a veria, že to budú cítiť aj diváci. Peter Cmorík, Peter Bič, Katarzia a Lucia Gibarti by sa asi za iných okolností v jednom hudobnom projekte nestretli.

„S Katarziou som už spolupracoval, jej hudba je osobitá, zaujímavá a intímna. Luciu som stretol prvýkrát a jej kapela hrala sviežo. Užil som si jedno aj druhé vystúpenie. Spoločné hranie som si strihol najskôr v úvode s Luciou. V závere vždy moderátor relácie Peťo Bič vymyslí niečo spoločné a tento raz to bola skvelá bluesovka od Erica Johnsona Crossroads. Schuti som si ju zaspieval,“ prezradil Peter Cmorík.

Peter Cmorík s jeho kapelou pracovali v posledných mesiacoch na novom zvuku jeho hudby a keďže sa tento rok nedá veľmi koncertovať, sú radi, že zaznie aspoň v televízii.

„Zlepšili sme vokály a pridali na šírke soundu, fakt sme na tom zapracovali. V 3 pódiách zahráme jednu z našich najnovších piesní Dnes to príde, druhá bude Spolu zostarnúť, ktorú som venoval mojej manželke Daniele, a nakoniec moju prvotinu Dážď. Cítili sme veľkú energiu a v štúdiu to znelo fakt mocne, tak dúfame, že sa to prenesie aj do obývačiek a že si to diváci užijú tak, ako sme si to užili my,“ dodáva Peter Cmorík.

Katarzia aj Lucia Gibarti zasievajú svoje novinky. „Myslím, že je skvelé, že sa nakrúca relácia o hudbe, ktorú máme u nás doma. V relácii zahrám dve pesničky z posledného albumu Celibát a k tomu jednu novú, napísanú počas jari 2020. Rada by som poďakovala za pozvanie, verím že si každý divák nájde „to svoje“, čo má rád a to, čo nepoznal alebo odmietal, ho môže milo prekvapiť,“ povedala Katarzia.

„Zahráme 2 autorské skladby, z ktorých jedna je úplne nová, slovenská a čoskoro vyjde von pod názvom Miliónkrát. Diváci budú počuť aj skladbu Winner a ako prívrženci funky žánru, sme si neodopreli jeden cover k skvelej skladbe Get into my groove, ktorou sme prispeli k pestrej palete žánrov v relácii. Nakrúcalo sa nám perfektne, pretože ak máte okolo seba skvelý tím ľudí a vedľa seba na pódiách dvoch úžasných interpretov, inak to ani nejde. Bolo mi cťou,“ odkazuje Lucia Gibarti.

Všetko podstatné o relácii 3 pódiá, ktorú moderuje Peter Bič, nájdete na Facebooku a Instagrame relácie. Celé epizódy si môžete kedykoľvek pozrieť v Archíve RTVS.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu