V relácii Narýchlo Viktora Horjána v televízii HN sú použité vizuálne prvky konkurenčnej TV Barrandov - 5
HN televízia

V utorok 26. mája začala svoje vysielanie nová online televízia, ktorá je súčasťou portálu Hospodárskych novín: hnonline.sk. Televízia sa volá  „HN televízia“ a jednou z jej relácii je aj Narýchlo, ktorú moderuje mediálne známy herec Viktor Horján.

V redakcii sme si všimli, že  v novej televízii v ich relácii Narýchlo je použitý opakujúci sa piktogram hviezdy pripomínajúci logo televízie Barrandov a v ich korporátnej ružovej farbe. Bol v tom zámer jej tvorcov?

„Zámer to nie je, ide o náhodu pri výbere prvku do relácie, “ povedal pre portál masmedialne.info Denis Schvarcz, riaditeľ pre marketing a PR vo vydavateľstve Mafra Slovakia, ktoré Hospodárske noviny vlastní.

Tvorcom programovej štruktúry novej televízie je televízny guru František Borovský, ktorý sa po odchode z postu generálneho riaditeľa televízie JOJ venoval práci vo svojej vlastnej spoločnosti FBC Media a onlinovým a televíznym projektom, v súčasnosti je programovým riaditeľom v TV Barrandov.

Všimli sme si, že v relácii Viktora Horjána Narýchlo v HN televízii sú použité vizuálne prvky, ktoré si istotne divák podvedome spojí s televíziou Barrandov. Pozrite si reláciu, posúďte sami,  nájdete ju > tu

O primitívnom obsahu novej relácie radšej pomlčím, keďže televízie vo všeobecnosti permanentne predkladajú svojím divákom nízku kvalitu obsahu. Preto, slovné spojenie „televízna žurnalistika“ sa navzájom vylučuje a je zbytočné ho v tejto spojitosti používať. Vo všeobecnosti však platí: aký divák, taká televízia.

Ale takáto relácia s bulvárnym obsahom a titulkom Jedno umierajúce dieťa je málo… Viac vám povie Viktor Horján na HNtelevízii do seriózneho média, akým chcú byť Hospodárske noviny jednoducho nepatrí.

Marián Luha

Posúďte sami, či sa v redakcii nemýlime. Pozrite, opakujúce sa vizuálne prvky v HN televízii, v relácii Narýchlo:

V relácii Narýchlo Viktora Horjána v televízii HN sú použité vizuálne prvky konkurenčnej TV Barrandov - 1
HN televízia
V relácii Narýchlo Viktora Horjána v televízii HN sú použité vizuálne prvky konkurenčnej TV Barrandov - 2
HN televízia
V relácii Narýchlo Viktora Horjána v televízii HN sú použité vizuálne prvky konkurenčnej TV Barrandov - 3
HN televízia
V relácii Narýchlo Viktora Horjána v televízii HN sú použité vizuálne prvky konkurenčnej TV Barrandov - 4
HN televízia

A tu je logo TV Barrandov, pre porovnanie:

TV Barrandov logo
TV Barrandov
TV Barrandov_titulkova_fotografia_k_clanku
TV Barrandov

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu