Richard Bolješik, ako moderátor relácie Reportéri (foto: R.B.)

Po tom čo sa Richard Bolješik, šéfdramaturg relácií Reportéri a Občan za dverami, stretol zo strany svojej nadriadenej Hany Lyons s cenzúrou a netransparentným odmeňovaním, rozhodol sa 25.5. na protest z RTVS odísť a dal výpoveď. RTVS nám dnes zaslala do redakcie nasledujúce stanovisko:

„Vedenie RTVS intenzívne riešilo vzniknutú situáciu v spravodajstve v rámci svojich pracovno-právnych postupov a interných procesov, komunikovalo so všetkými zainteresovanými, ktorým nechávalo priestor a čas na vyjadrenie svojich názorov a stanovísk, a na základe toho prišlo k niekoľkým dohodám.

Svoj pracovný pomer k 31. máju končí na základe dohody doterajší šéf Reportérov Richard Bolješik, ktorého na tejto pozícii vystrieda dlhoročná investigatívna novinárka Katarína Začková, ktorá v Reportéroch pôsobí od jeho vzniku a istý čas mu aj šéfovala.

Na základe dohody končí k 31. máju svoje pôsobenie v RTVS aj vedúca Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Hana Lyons. Na túto pozíciu nastúpi od 1. júna Peter Nittnaus, ktorý momentálne vedie odbor rozhlasového spravodajstva a publicistiky. Túto funkciu od pondelka prevezme doterajší tímlíder domácej redakcie rozhlasového spravodajstva Oto Görner.

Miroslav Frindt už nebude tímlídrom domáceho spravodajstva televíznej časti, vo väčšej frekvencii bude moderovať ranné Správy RTVS a Správy a komentáre. Okrem toho sa bude venovať koncepcii projektu rozvoja a rozšírenia vysielania ranného spravodajstva.

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník na dnešnom stretnutí poďakoval všetkým za spoluprácu a požiadal ich o profesionalitu, budovanie dobrého mena a značky RTVS.

Najbližším cieľom má byť nielen udržanie si nadpriemerných čísiel sledovanosti, ktoré spravodajstvo dosahovalo počas koronakrízy, ale tiež vytvorenie nového ekonomického magazínu, rozšírenie ranného spravodajstva ako aj regionálneho magazínu Regina, ktoré v súčasnosti pripravujú štúdiá RTVS v Banskej Bystrici a Košiciach aj o správy a informácie z Bratislavy“.

Prečítajte si tiež:

Šéfdramaturg relácie Reportéri Richard Bolješik upozorňuje na pokus o cenzúru a zastrašovanie v RTVS

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu