foto: EBU

V RTVS bude pôsobiť nové Regionálne centrum vzdelávania Akadémie EBU. Vyplýva to z dohody, ktorú podpísali generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník a generálny riaditeľ EBU Noel Curran.

Bratislavské centrum sa zameria na vzdelávanie redaktorov členských vysielacích organizácií EBU zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky, Poľska, Rumunska a Ukrajiny. Zúčastniť sa ho môžu aj ďalší členovia Európskej vysielacej únie.

„Povinnosťou EBU je zlepšovať možnosti vzdelávania a ďalšieho rozvoja odborníkov v rámci svojich členských organizácií v rôznych regiónoch. Bratislavské centrum vzdelávania bude zabezpečovať všestrannú ponuku školení – od redakčnej tematiky, akou je napríklad problematika konštruktívnej žurnalistiky, až po manažérske kurzy a školenia zamerané na získavanie technických zručností, potrebných na prácu v súčasných verejnoprávnych mediálnych inštitúciách,“ priblížila vedúca Akadémie EBU Nathalie Labourdette.

Prvé školenie na tému dátovej žurnalistiky sa uskutoční v Bratislave 6. až 7. júna za účasti lektorov EBU Jonathana Stonemana zo Spojeného kráľovstva a Villa Juutilainena z Fínskeho rozhlasu. Zamerajú sa na problematiku zdrojov dát a ich filtrácie a na to, ako získané dáta využiť pri tvorbe redakčných príspevkov.

„RTVS sa už vyše roka intenzívne venuje vzdelávaniu svojich zamestnancov a zvyšovaniu ich kvalifikácie. Sme radi, že na pôde RTVS môžeme privítať aj kolegov z iných členských organizácií EBU. Veríme, že naše workshopy budú pre nich maximálne užitočné, čo prispeje k skvalitneniu žurnalistiky aj v medzinárodnom kontexte,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Európska vysielacia únia (EBU) má 73 členov v 56 krajinách, ktorí prevádzkujú stovky televíznych a rozhlasových staníc.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu