Václav Mika

Pred necelým mesiacom zaslala politická strana Naše Slovensko do verejnoprávnej RTVS sťažnosť v ktorej šéfovi Václavovi Mikovi vyčítajú, že ich nepozývajú do diskusných relácií. Riaditeľ RTVS poslal strane svoje stanovisko, ktoré následne zverejnila ĽSNS na svojom webe. 

„Dôkazom ignorácie ĽS Naše Slovensko zo strany RTVS je aj fakt, že za posledný rok, t.j. od konania parlamentných volieb, nebol do relácie „O 5 minút 12“ pozvaný ani jeden náš zástupca,“ uviedla  politická strana vo svojej sťažnosti.

Václav Mika vo svojom liste odpovedá: „Rozhlas a televízia Slovenska je zo zákona pri príprave a vysielaní spravodajských a publicistických programov nezávislá,“ uviedol a dodal „Vylučuje sa zásah politických, ekonomických, spoločenských a iných lobistických skupín do prípravy a vysielania. Okrem organizačných štruktúr Rozhlasu a televízie Slovenska nemá nikto vplyv ani právo rozhodnúť o zaradení alebo nezaradení spravodajského a publicistického programu do vysielania. Hostí a témy diskusných programov zásadne vyberá Rozhlas a televízia Slovenska na základe nezávislej redakčnej úvahy,“ uviedol v liste Mika.

„Zdôrazňujeme, že RTVS spracováva spravodajské príspevky, ako aj tvorí dramaturgiu jednotlivých relácií na základe profesionálnych novinárskych a etických štandardov, Štatútu programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS, ako aj ďalších interných noriem,“ dopĺňa Václav Mika.

„Neoddeliteľnou súčasťou fungovania RTVS je aj skutočnosť, že vo vzťahu k rasovým, národným, etnickým, náboženským, sexuálnym, vekovým a ostatným sociálnym skupinám vychádza zo zásad otvorenosti a tolerancie, zdržiava sa šírenia akýchkoľvek neznášanlivosti medzi ľuďmi a skupinami s odlišným postavením a orientáciou,“ dodáva Mika na záver.

Prečítajte si aj:

Slovenská televízia RTVS vytvorila noviny s názvom extrémistickej strany Naše Slovensko

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu