repro foto: spot Milka

Značka čokolád Milka spoločnosti Mondelēz International po troch rokoch prichádza s novou veľkonočnou televíznou reklamou. Opäť v nej ožíva jedna zo starých veľkonočných tradícií – hľadanie vajíčok, čiže vajíčkobranie.

Hoci sa na tento pôvodne germánsky zvyk už takmer pozabudlo, korene tradície hľadania vajec schovaných zajačikom na našom území siahajú až do 16. storočia.

Reklama rozpráva príbeh dvoch detí, ktoré sa na Veľkú noc prebúdzajú a nadšene sa vydávajú s košíčkom hľadať veľkonočné produkty Milka schované v záhrade a zažívajú pri tom nefalšovanú radosť.

Nová kampaň chce inšpirovať rodiny, aby sa do tejto tradície zapojili a urobili si tak sviatky jari zábavnejšími aj v situácii, keď sa nemôžu s deťmi vydať za dobrodružstvom inam než do záhrady.

„Chceme slovenskému zákazníkovi ukázať, že aj v tejto zložitej dobe sa dá Veľká noc s rodinou osláviť zábavne a inak než tradične korbáčom,“ hovorí manažérka značky Milka Kristína Vlasáková.

„Vieme, že deti milujú prekvapenia, a čaro spoločného vajíčkobrania im ho dopraje. Rodičia majú možnosť vidieť svoje ratolesti šťastné a premeniť zábavnú hru na rodinnú aktivitu. To všetko v bezpečí a pohodlí domova,“ doplnila Kristína Vlasáková.

Televízna kampaň beží v Česku i na Slovensku od 15. marca 2021 až do Veľkonočného pondelka. Do komunikácie sa zapojili vybraní influenceri, ktorí svojim fanúšikom predstavili rituál vajíčkobrania. Vo vybraných predajniach prebiehala aj špeciálna in-store aktivita Buy & Get. Kampaň tiež doplnila komunikácia na sociálnych sieťach.

Reklamný spot pripravili agentúry Ogilvy Germany a Scholz & Friends Hamburg. Natáčania sa ujal režisér Kim Geldenhuys, ktorý stojí za úspešnými spotmi napr. pre značky Hyundai alebo Philips.

Ústrednú pieseň potom bude možné počúvať na streamovacej platforme Spotify. PR aktivity v Česku a na Slovensku zastrešuje agentúra Native PR. Spoluprácu s influencermi v oboch krajinách a nákup médií zabezpečuje agentúra Wavemaker.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu