repro foto: v štúdiu RTVS diskutuje Michal Havran s Borisom Korónim a Martinom M. Šimečkom

V relácii Večera s Havranom diskutovali na tému „Veríme ešte médiám?“ v utorok 21. februára zakladateľ kontroverzného rádia Slobodný vysielač Boris Koróni, Braňo Dobšinský, moderátor RTVS a Martin M. Šimečka, komentátor a editor denníka N.

„Objavuje sa segment nejakých médií, ktoré sú veľmi spochybňované, kritizované a vyčíta sa im mnoho vecí,“ povedal na úvod moderátor Michal Havran a položil otázku komentátorovi a editorovi denníka N Martinovi M. Šimečkovi „Čoho je to príčinou, že sa takýto druh médií objavil a sú to v tvojich očiach vlastne médiá?,“ spýtal sa.

„Médiá, v tom tradičnom zmysle, ako ja chápem médiá, to nie sú, pretože nemajú, podľa môjho názoru, teda tak to ja vnímam, nemajú vnútornú edičnú politiku, kedy by tie tradičné médiá mali nejakú úctu k faktom, snahu o objektivitu – to tieto médiá nemajú a vedome majú vlastne – predstavujú alternatívu v tom zmysle, že svet ktorý reprezentujú, povedzme tradičné médiá, ale vôbec ten mainstream, aj politicky sa voči tomu vymedzujú, s tým že ponúkajú úplne iný pohľad, …“ začal debatu Martin M. Šimečka, komentátor a editor denníka N.

Záznam celej diskusie > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu