Viaceré programy RTVS sa počas uplynulého víkendu tešili rekordnej sledovanosti

Nadštandardný výkon sledovanosti zaznamenala druhá časť seriálu Hniezdo, zábavná šou Čo ja viem, ale aj štarty našich reprezentantiek – Petry Vlhovej a sestier Fialkových v zimných športoch.

Piatkový primetime patril Jednotke. RTVS odštartovala 17. januára už 7. sériu úspešnej vedomostnej šou Čo ja viem, ktorá sa stala najsledovanejšou nespravodajskou reláciou dňa.

Šou s moderátorom Marcelom Merčiakom si pozrelo 490 tisíc divákov s podielom na trhu 23,3 % v cieľovej skupine 12+.

Úspech počas prvého vysielania siedmej série zaznamenala aj aplikácia Čo ja viem. Počas relácie si kvíz pomocou mobilných telefónov zahralo takmer 24 tisíc Slovákov. Ide o najvyššiu účasť divákov úvodných častí zo všetkých sérií.

Pôvodný seriál Hniezdo si hneď pri spustení 12. januára pripísal rekordnú sledovanosť. Išlo o najúspešnejší štart seriálovej produkcie RTVS. Druhá časť prilákala k obrazovkám o 23 tisíc divákov viac. Hniezdo bolo v nedeľu 19. januára najúspešnejším programom RTVS. Seriál sledovalo 493 tisíc divákov s podielom na trhu 20,6 % v cieľovej skupine 12+.

Šport, najmä lyžovanie, patrí pravidelne medzi najsledovanejšie programy. Potvrdilo sa to aj uplynulý víkend, kedy bola Dvojka v čase vysielania pretekov Svetového pohára lídrom na trhu.

Najviac divákov si pozrelo víťazstvo Petry Vlhovej v 2. kole obrovského slalomu žien v sobotu 18. januára. Priemerná sledovanosť 2. kola slalomu v cieľovej skupine 12+ bola 411 tisíc divákov s podielom na trhu 31,0 %, pričom ho videlo 621 tisíc divákov.

Divákov zaujal aj biatlon, preteky žien v nedeľu 19. januára dosiahli sledovanosť 218 tisíc divákov s podielom na trhu 12,8%.

Celkovo si Dvojku počas pretekov zaplo až 435 tisíc divákov. Bokom neostal ani mužský biatlon, ktorý v sobotu v priemere sledovalo 215 tisíc divákov s podielom na trhu 16,5 % v cieľovej skupine 12+.

Zdroj pre dáta sledovanosti: PMT/Kantar Slovakia

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu