Slovak Telekom a MasterCard po niekoľkých mesiacoch od uvedenia prinášajú plnohodnotnú komerčnú prevádzku mobilných NFC služieb. MyWallet je prvá viacúčelová mobilná NFC peňaženka na slovenskom trhu, ktorá umožňuje používať služby známe z klasickej peňaženky prostredníctvom smartfónu.

Pri spustení bude obsahovať predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MyWallet Card určenú pre bezkontaktnú platbu na obchodných miestach akceptujúcich bezkontaktné platobné karty.

„Naše riešenie umožňuje prevádzkovateľom vydávať a obsluhovať virtuálne karty na diaľku, takže zákazník nemusí fyzicky navštíviť pobočku poskytovateľa a karta môže byť vydaná v priebehu niekoľkých minút. MyWallet Card  prináša možnosť bezkontaktnej mobilnej platby súm vyšších ako 20 eur prostredníctvom PIN kódu. Už onedlho bude možné do mobilnej peňaženky digitálne ukladať aj vernostné karty, zľavové kupóny či vstupenky na podujatia,“ povedal Peter Helexa, senior manažér stratégie a rozvoja nového podnikania, Slovak Telekom.

Projekt vznikol v rámci strategickej spolupráce spoločností Slovak Telekom, MasterCard a ClickandBuy, dcérskej spoločnosti Deutsche Telekomu.

„MasterCard ako prvý zaviedol na Slovensku bezkontaktné nálepky a karty PayPass. Chceme aj naďalej podporovať slovenský trh v inováciách a tento projekt je pre jeho ďalší rozvoj kľúčový. Ide o prvé komerčné riešenie mobilných platieb pre všetkých zákazníkov Slovak Telekomu,“ hovorí Richard Walitza, viceprezident MasterCard Europe pre mobilné platby a inovácie MasterCard na Slovensku a v ČR.

Viacúčelová NFC peňaženka od Telekomu v mobilnom telefóne sa stáva realitou-Smartphone+Patobny terminal

Službu je možné využívať prostredníctvom aplikácie MyWallet na kompatibilnom mobilnom telefóne s NFC SIM kartou. Aplikácia je voľne stiahnuteľná z obchodu Google Play. SIM karty, ktoré bude Telekom bezplatne vymieňať, zároveň podporujú siete štvrtej generácie.

Zoznam podporovaných telefónov s aktualizovaným firmwarom nájdete >> TU. V súčasnosti je podporovaných už 13 modelov , pričom nechýbajú cenovo dostupné modely, ako aj modely strednej či najvyššej kategórie.

Prvou platobnou kartou, ktorá je dostupná v MyWallet mobilnej peňaženke, je MyWallet Card. Ide o predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MasterCard, ktorá je poskytovaná spoločnosťou ClickandBuy – dcérska spoločnosť Deutsche Telekomu.

Kartu je možné za výhodných podmienok jednoducho vyžiadať prostredníctvom online formulára, pričom sa do niekoľkých desiatok minút  aktivuje v MyWallet. Následné je možné ju dobiť bankovým prevodom – zákazník teda minie len toľko peňazí, koľko predtým na kartu vložil.

Po aktivovaní a dobití karty MyWallet Card je možné mobilný telefón používať ako štandardnú bezkontaktnú platobnú kartu a zaplatiť jeho priložením na bezkontaktný platobný terminál podporujúci technológiu PayPass – tou disponuje približne 20 000 terminálov na Slovensku.

Sú tak zachované výhody bezkontaktných platobných kariet bez nutnosti hľadania peňaženky či platobných kariet – na všetko  postačí smartfón, ktorý je stále poruke.

Zdroj: Slovak Telekom, a. s.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu