záber zo spotu COOP Jednota

Vianoce už pomaly klopú na dvere a to je obdobie, kedy spoločnosti nasadzujú vianočnú reklamu.

Momentálne v médiách „beží“ už viacero vianočných reklám, ktoré si pre toto sviatočné obdobie pripravili tradičné a najznámejšie spoločnosti, ktoré sú v oblasti reklamných spotov stálicou na televíznej obrazovke. V otázke vianočných reklám, toto určite nie je konečná ponuka, je viac ako pravdepodobné, že v nadchádzajúcom období k nim určite pribudnú aj nejaké nové.

Coop Jednota – Vianoce plné prekvapení

V ponuke tohtoročných slovenských vianočných reklám jednoznačne vedie „Vianočná súťaž“ od Coop Jednota, v ktorej milo, vtipne a s príchuťou slovenského tradičného vidieka spoločnosť pripravuje zákazníkov nielen na novú súťaž, ale aj na blížiace sa vianočné sviatky. Reklamný spot je dielom agentúry JANDL, ktorá opäť nesklamala.

Vianoce u Saganovcov/Telecom Sk

Skvelý Peter Sagan je momentálne ikonou reklamných spotov tohto mobilného operátora a tak nikoho neprekvapilo, že spolu so svojou manželkou Katkou sa stal tvárou aj vo vianočných reklamách. Tie tohtoročné sú umiestnené do prostredia z budúcnosti, čím chce operátor symbolicky poukázať na množstvo viacerých noviniek vo svojej ponuke. Autorom reklamnej kampane je agentúra MUW Saatchi&Saatchi.

Zlaté prasiatko/Kofola

Reklama reklám, aj tak by sa dal nazvať tento doslova kultový spot, ktorým kofola svojich priaznivcov teší už trinásť rokov. V tomto roku je jeho súčasťou dodatok s reklamou na kofolu s kokosovou príchuťou. Legendárny výrok malého dievčatka: „Ja nemusím, ja už ho vidím!“ nechýba na televíznych obrazovkách ani v tomto roku. Reklamu v roku 2003 nakrútil režisér Martin Krejčí, rolu rozkošného dievčatka si zahrala Sandra Flemrová a Josef Poláček si zahral otecka.

 

Pozrite si aj Zlaté prasiatko z roku 2004

Najlepšie si vyberiete sami/O2

Vianočnú kampaň už spustil aj mobilný operátor O2 s ikonickými modrými maňuškami. Vo vianočnej reklame O2 predstavuje ponuku, v ktorej si zákazníci môžu zadovážiť akýkoľvek nový telefón za štartovaciu cenu 2 eurá. Vianočný spot zastrešila britská agentúra Oliver.

Súčasťou vianočných reklám od O2 je aj táto : Oslavovať môžete už pred Vianocami

Štedrá pôžička/Slovenská sporiteľňa

Rodinné typy reklám zo slovenskej sporiteľne pokračujú aj na Vianoce. Tento rok tvorcovia do reklamy, ktorej ústrednými postavami sú členovia rodiny Šikolových, zakomponovali aj psieho maznáčika, ktorý sa zapája do procesu písania vianočného zoznamu darčekov pre Ježiška. Reklama a jej kreatívny koncept pochádza z dielne agentúry Creo/Young & Rubicam.

Vianočná pôžička/Poštová banka

Reklamné spoty Poštovej banky zastrešuje agentúra Mayer McCann Erickson. Ich tvárou je známy slovenský herec Ľuboš Kostelný a jeho žena Aniko Vargová alias Olina. V reklame romantickým spôsobom banka ponúka výhodnú vianočnú pôžičku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu