zdroj: PR.Konektor/Rakuten Viber

Rakuten Viber, globálny líder v oblasti multiplatformových správ a hlasovej komunikácie, prinesie do svojej aplikácie kúzlo objektívov rozšírenej reality (AR) prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou Snap Inc.

Vďaka používaniu vývojových nástrojov spoločnosti Snap vrátane Camera Kit, Creative Kit a Bitmoji, prinesie aplikácia Viber objektívy (lenses) AR, ktoré umožnia zdieľanie na Snapchate spolu s avatarmi Bitmoji.

Objektívy Viber Powered by Snap ponúknu používateľom Viberu vôbec prvé videozáznamy a fotografie s podporou AR. Uvedenie na trh obsahuje 30 nových Viber objektívov, vrátane zvieracích masiek a postáv od Viberu, podvodných objektívov, mačacích interakcií a veľa ďalšieho.

Spoločnosť plánuje pridať 300 objektívov do konca roka s tým, že spoločnosti budú mať možnosť vytvoriť si na Viber svoje vlastné exkluzívne objektívy.

Federácia World Wildlife, FC Barcelona a Svetová zdravotnícka organizácia sú medzi prvými partnermi spoločnosti Viber, ktorí v aplikácii na zasielanie správ ponúkajú nové objektívy. Prispôsobené objektívy zvýšia interakciu medzi používateľmi a značkami, ktoré milujú na platforme Viber.

Viber je aplikácia na volanie a zasielanie správ, ktorá spája ľudí a umožňuje im kreatívne sa vyjadrovať – bez ohľadu na to, kto sú alebo kde sa nachádzajú. Osobné a skupinové rozhovory vo Vibere sú komplexne šifrované, takže používatelia si môžu byť istí, že ich komunikácia je vždy súkromná a bezpečná.

Objektívy Viber sú povznášajúcim doplnkom k existujúcim kolekciám nálepiek aplikácie, ktoré umožňujú používateľom vizuálne sa vyjadriť pri chatovaní. Zapojenie Snap’s Camera Kit, Bitmoji a Creative Kit od spoločnosti Viber je len ďalším spôsobom, ako sa môže spoločnosť Viber priblížiť ľudí a urobiť spojenia medzi používateľmi ešte zmysluplnejšími a príjemnejšími.

„Partnerstvo spoločnosti Snap so spoločnosťou Rakuten Viber je pre nás oboch výhodné, Pomôže nám to rozšíriť našu technológiu rozšírenej reality do regiónov, kde už má Viber silné postavenie, a pomôcť používateľom spoločnosti Viber vyjadriť sa prostredníctvom AR na platforme Viber, “ hovorí Elliot Solomon, riaditeľ partnerstva Camera Platform Partners v spoločnosti Snap Inc.

„Sme nadšení, že používateľom Viberu môžeme predstaviť fotoaparát Snap. Prostredníctvom tohto partnerstva chceme pomocou AR posilniť kreativitu našich používateľov a tešíme sa na inšpirovanie nových zábavných spôsobov, ako môžu ľudia zostať v kontakte so svojimi priateľmi a členmi rodiny. Viber je viac ako aplikácia na odosielanie správ. Nielenže spája ľudí navzájom, je to tiež miesto, kde môžu používatelia vytvárať zábavný, vzrušujúci a odmeňujúci obsah, ktorý môžu zdieľať so svojimi komunitami,“ hovorí Djamel Agaoua, generálny riaditeľ spoločnosti Rakuten Viber.

Verzia aplikácie pre iOS s týmito novými funkciami, ako aj beta verzia pre Android v anglickom jazyku, sú k dispozícii od 30. júna v nasledujúcich krajinách: Austrália, Rakúsko, Belgicko, Kanada, Dánsko, Anglicko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko , Grónsko, Island, Írsko, Izrael, Taliansko, Japonsko, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Maldivy, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a USA.

Viber bude v nasledujúcich mesiacoch postupne zavádzať tieto funkcie na ďalšie trhy, vrátane Slovenska aj všetkým používateľom Android.

Medzi nové funkcie Viber patria:

● Okamžitá rozšírená realita: Prekryte obrázky a využite silu AR, ktorú máte na dosah ruky
● Filtre, ktoré upútajú pozornosť: Pridajte do svojich vizuálov kreatívnu vrstvu a začnite konverzáciu s priateľmi
● Expresívne masky: Vyberte si z rôznych masiek, ktoré presne sledujú pohyby tváre používateľov
● Funkcie skrášlenia: Vylepšite svoje obrázky realistickými nástrojmi, ako sú rúž, lícenka a rôzne farby na vlasy
● Prispôsobené bitmoji: Integrujte prispôsobené bitmoji postavy do fotografií a videí
Schopnosť ponúkať sponzorované a značkové objektívy poskytne Viberu ďalší zdroj výnosov, pretože obchodní partneri budú môcť na svojej platforme vytvárať vlastné objektívy pre svoje komunity.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu