Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave aj v  mene Trnavského samosprávneho kraja rozposielala pozvánky na besedu pre čitateľov s tvorcami časopisu Zem a vek. Tento časopis je známy šírením konšpiračných teórií a svojím atypickým prístupom k prezentovaniu faktov. Besedy sa mal zúčastniť aj hlavný protagonista časopisu Zem a vek Tibor Eliot Rostas.

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pozývala na besedu konšpiračného časopisu Zem a Vek - titulka
zdroj: Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave v stredu 15. apríla rozposielala pozvánku na besedu pre čitateľov v ktorej pozývala na stretnutie s tvorcami časopisu Zem a vek Tiborom Eliotom Rostasom, Mariánom Benkom a Ľubomír Huďom. Besedu spoluorganizovala knižnica a Trnavský samosprávny kraj.

Podujatie sa malo konať vo štvrtok 23. apríla priamo v čitárni knižnice v Trnave. Na pozvánke vedľa loga časopisu Zem a vek je logo Trnavského samosprávneho kraja a knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

V ten istý deň 15.4., vzápätí o zhruba 4 hodiny zaslali z knižnice ospravedlnenie s informáciou o zrušení plánovanej besedy. „Ospravedlňujeme sa, ale besedu s názvom Zem a vek, ktorá sa mala konať 23. apríla 2015 v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave, musíme z technických príčin zrušiť,“ informovala Benjamína Jakubáčová, zástupkyňa riaditeľky knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, ktorá  pozvánky zasielala.

Že by sa do Trnavy dostala informácia o zameraní časopisu? Prečo až tak neskoro? Nezisťuje knižnica s kým organizuje besedy? Zaslali sme otázky pani Jakubáčovej do Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave a aj do časopisu Zem a vek, no zatiaľ zostali bez odpovede.

Nedávno denník SME upozornil na kauzu, kde žiaci košického Gymnázia Park mládeže na hodine slovenčiny dostali časopis Zem a vek. Učiteľka ho použila, ako učebnú pomôcku. Psychológ to považuje za nevhodné, keďže časopis môže mať neblahý vplyv na formovanie názorov dospievajúcej mládeže.

„Novinári sú hlásne trúby sionizmu, ľudstvo je obeťou farmaceutickej loby a chemoterapia biznis so smrťou“ ¬ aj takéto informácie sa môže dozvedieť čitateľ v časopise Zem a vek > pozri

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave už v minulosti pozývala aj na autogramiádu Tibora Eliota Rostasa, ktorú organizovala > pozri

Tvorcovia časopisu Zem a vek sami seba označujú, ako „140-stranový geopolitický a kultúrny mesačník bez cenzúry a bez reklamy.“ Svoje názory publikujú aj v internetovom prostredí, na doméne www.zemavek.sk.

Marián Luha

Pozrite si pozvánku na podujatie:

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pozývala na besedu konšpiračného časopisu Zem a Vek - pozvanka
zdroj: Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave
REKLAMAadv.:

1 komentár

  1. Trnavskí čitatelia prišli o zaujímavú besedu. Trnavská knižnica aj Trnavský samosprávny kraj by mal čitateľom aj všetkým občanom transparentne deklarovať existenciu „technikov“, ktorí sa zaoberajú zameraním periodickej tlače. V opačnom prípade môžu čitatelia za „technickými príčinami“ vidieť niečo iné, čím knižnica i samosprávny kraj motivujú k vytváraniu konšpiračných teórií.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu