Vydavateľstvo Petit Press po októbrovom spustení týždenníkov Prešovské noviny a Humenské noviny príde na východnom Slovensku s dvomi novými regionálnymi titulmi – týždenníkmi Noviny Spiša a Zemplínskymi novinami. Oba budú patriť do skupiny Korzár, ktorá vydáva periodickú tlač na východnom Slovensku.

Noviny Spiša - titulka
titulka novín

Noviny Spiša budú vychádzať na 32 stranách (24 + voľnočasová príloha Fotelka) každý utorok, pričom nadväzujú na týždenné tituly Popradský Korzár, Spišskonovoveský Korzár a Ľubovniansky Korzár, ktoré vychádzali doposiaľ.

„Zámerom je vytvoriť silný regionálny týždenný titul pre celý región Spiša, ktorý tvorí šesť okresov (Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča, Spišská Nová Ves a Gelnica) v dvoch krajoch. Tak trocha tým aj chceme napraviť nezmyselné rozdelenie homogénneho Spiša a opäť ho aspoň na stránkach novín spojiť, “ povedal Martin Belej, šéfredaktor týždenníkov siete Korzár.

Prvé Noviny Spiša vyjdú v utorok 12. mája 2015. Budú distribuované v spomínaných okresoch, cena jedného vydania je 50 centov.

Zemplínske noviny - titulka
titulka novín

Zemplínske noviny prvýkrát vyjdú 26. mája 2015 na 28 stranách (20 + príloha Fotelka). Nahradia a značne rozšíria rozsahom aj záberom doterajší Michalovský Korzár. Sú určené pre okresy Michalovce, Sobrance a Trebišov, cena jedného výtlačku bude 50 centov.

Ambíciou oboch titulov je prinášať originálny, unikátny, pútavý obsah, časť ktorého budú môcť čitatelia nájsť aj na webe www.korzar.sme.sk

Vydavateľský dom Petit Press vydáva viac ako 30 regionálnych a celoslovenských titulov s týždenným predaným nákladom vyše 600 tisíc výtlačkov v slovenskom, maďarskom a anglickom jazyku.

Do jeho portfólia patria denníky SME, Új Szó, Korzár, týždenníky Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, sieť regionálnych týždenníkov MY, sieť bezplatných schránkových novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press je taktiež prevádzkovateľom najnavštevovanejšieho spravodajského servera www.sme.sk, ktorý má viac ako dva milióny unikátnych návštevníkov mesačne. Zároveň vlastní najmodernejšiu tlačiareň v regióne, inštaláciu Wifag z roku 2010 a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

Novinári denníka SME aktuálne získali najviac víťazstiev v súťaži Novinárska cena. Cieľom súťaže je upozorniť na kvalitnú prácu novinárov a tým podnietiť odbornú diskusiu o stave a trendoch slovenskej žurnalistiky > pozri

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu