Vydavateľstvo Petit Press rozširuje svoju sieť regionálnych týždenníkov MY na východnom Slovensku.

„V princípe sme urobili len update a fúziu našich malých týždenníkov Korzár a zmenili sme ich názvy na Humenské noviny, Noviny Spiša, Zemplínske noviny a Prešovské noviny a zaradili sme ich do siete regionálnych týždenníkov MY, aby mali koncovku pre týždenníky aj na východe, ešte premýšľame o Rožňave. Predaj všetkých týždenníkov na východe dosahuje v tejto chvíli zhruba 7 tisíc kusov, cieľom je 10-12 tisíc kusov, “ povedal pre masmedialne.info Alexej Fulmek, generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press.

Hlavnou obsahovou náplňou titulov siete MY je regionálne spravodajstvo, ktoré sprostredkuje týždenne takmer 100 multimediálnych redaktorov. Regionálne týždenníky MY vydáva Petit Press už od roku 2001. Viaceré tituly však majú oveľa dlhšiu tradíciu, napríklad Liptovské noviny vychádzajú už vyše 60 rokov.

„Noviny stredného Považia (pôvodne Obzor), Trenčianske noviny, Turčianske noviny (pôvodne Život Turca), Zvolensko-podpolianske noviny, Topoľčianske noviny, Noviny Žiarskej kotliny – MY žiara, budú čoskoro oslavovať polstoročie (od svojho vzniku). Portfólio regionálnych týždenníkov MY naposledy rozšíril titul Horehronie v roku 2011 a týždenník Kysuce v januári 2013. V súčasnosti sieť regionálnych týždenníkov tvorí  22 titulov, „ako uvádza vydavateľstvo na svojom webe.

„Súčasťou siete týždenníkov MY na východe bude aj tradičný titul Košický večer a pracujeme ďalej aj na skvalitňovaní a obohacovaní rozsahu, pričom súčasťou každého titulu je špecializovaná 24-stranová televízna príloha Fotelka a inovovaná voľnočasová 8-stranová príloha Noviny Špeciál so stabilnými rubrikami a obsahom pre všetky generácie čitateľov, “ doplnila pre masmedialne.info Ľubica Tomková, riaditeľka divízie východ z vydavateľstva Petit Press.

Vydavateľský dom Petit Press vydáva viac ako 30 regionálnych a celoslovenských titulov s týždenným predaným nákladom vyše 600 tisíc výtlačkov v slovenskom, maďarskom a anglickom jazyku.

Do jeho portfólia patria okrem siete regionálnych týždenníkov MY aj denníky SME, Új Szó a Korzár a týždenníky, ako Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, ale i sieť bezplatných schránkových novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press vlastní najmodernejšiu tlačiareň v regióne, inštaláciu Wifag z roku 2010 a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

Petit Press je tiež prevádzkovateľom najnavštevovanejšieho spravodajského servera www.sme.sk, ktorý má viac ako dva milióny unikátnych návštevníkov mesačne.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu