Vysielanie rádia Viva Metropol predtým zabezpečovala spoločnosť Radio Production House, ktorá ale zanikla právnym zlúčením s firmou MIRMAJ s.r.o. Vlastník licencie spoločnosť Intersonic preto požiadal Radu pre vysielanie a retransmisiu o zmenu programovej štruktúry a o možnosť vysielať zatiaľ len prúd hudby bez hovoreného slova, kým situáciu nezastabilizuje a v septembri opäť plné vysielanie neobnoví. To sa podarilo a bratislavské rádio vstalo z mŕtvych. Zatiaľ bude pokračovať pod názvom Viva Metropol. Neskôr predpokladáme zmenu názvu na Radio Bratislava. Pri reštarte Vivy Metropol pomohli majitelia Fun rádia Boris Kollár a Patrik Ziman, podľa slov Ivana Lacha, konateľa spol. Intersonic. Správu sme aktualizovali.

„Môžem potvrdiť, že zajtra, t.j. v pondelok 14.9. spúšťame moderované vysielanie rádia Viva Metropol. Ranné show Dobré ráno Bratislava!  budú moderovať od 06.00 do 10.00  Peter „Pinďo“ Lengyel a Zuzka Vicianová. Popoludnajšie show Dolce VIVA od 14.00 do 18.00 budú moderovať na striedačku Miro Čief a Marek Makara. Rádio vysiela z priestorov Fun rádia na Leškovej 5. Ostatné programy budú postupne pribúdať. Hudobný formát sa bude postupne meniť z Oldies na 50/50mix, “ povedal pre masmedialne.info Ivan Lacho, konateľ spoločnosti Intersonic.

Vyspovedali sme ho:

pán Lacho, doména radioviva.sk  a aj fanúšikovská Facebook stránka Rádia VIVA patrí ľuďom ktorí zabezpečovali v minulosti chod Rádia Viva. Bude ich teda Viva Metropol aj naďalej používať?

„Áno. Ale bude to chvíľu trvať. Rokujeme.“

Bude súčasťou vášho rádia aj Julo alias Python?

„Neviem o tom. Riadenie rádia má na starosti Marek Makara. Nič mi nespomínal.“

Spoločnosti Fun Radio, a.s. aj INTERSONIC, s.r.o. sa uchádzajú na Úrade priemyselného vlastníctva o rovnakú ochrannú známku Radio Bratislava. Bude toto nový názov pre rádio?

„Rádio bude pokračovať pod názvom VIVA METROPOL. Registrácie iných ochranných známok ešte nie sú ukončené. Spolupráca z Fun rádiom je veľmi pravdepodobná, “ dodal pre masmedialne.info Ivan Lacho, konateľ spoločnosti Intersonic.

Aktualizované 14.9.:

Položili sme 13.9. Fun rádiu, otázky: Môžete  potvrdiť začatie spolupráce medzi Fun rádiom a spol. Intersonic? Rádio Viva Metropol bude od zajtra (14.9.) vysielať  z priestorov Fun rádia na Leškovej? Akú formu spolupráce ste zvolili? Prepožičiavate len techniku, alebo i know how? Vaša spoločnosť i spoločnosť Intersonic sa uchádzala o udelenie ochrannej známky na Úrade priemyselného  vlastníctva pod názvom Radio Bratislava. Plánujete spoločný projekt? 

„Radiu Viva Metropol dal dočasne k dispozícii priestory na Leškovej 5 majiteľ budovy. Teda rádio vysiela z rovnakej budovy, kde sídli Fun rádio, ale o nejakom prepájani know-how nie je reč. Čo sa týka Radia Bratislava, o udelení ochrannej známky sa ešte nerozhodlo, takže je na túto tému priliž skoro hovoriť, “ povedala pre masmedialne.info Tatiana Zábojníková Pavleová, PR manažérka Fun rádia.

Podľa našich informácií mal v minulosti vlastník Fun rádia Boris Kollár o Rádio Viva Metropol záujem, no Budzák zaň žiadal priveľa, ako uvádzal Kodaj. Kollár však nemal záujem o rádio ako také, ani o značku Viva Metropol, ale len o rozhlasové frekvencie Vivy Metropol. Uvidíme ako sa teraz situácia vyvinie. Je všeobecne známe, že Boris Kollár aj v minulosti vlastnil dve rádia, dnes už zaniknuté bratislavské Rádio B1. V súčasnosti však Zákon o retransmisii, od roku 2000, takýto krok legálne neumožňuje, t.j. jeden majiteľ by nemal vlastniť dve rádiá:

Podľa paragrafu §45, odseku 1 – Zákona o vysielaní a retransmisii „Jednej právnickej osobe alebo jednej fyzickej osobe možno udeliť len jednu licenciu na vysielanie televíznej programovej služby alebo jednu licenciu na vysielanie rozhlasovej programovej služby. Táto podmienka neplatí pre udelenie licencie na vysielanie televíznej programovej služby, ktorá je monotypovou programovou službou.“ Viac informácií.

„Len pre upresnenie: Viva Metropol je na Leškovej 5 v podnájme. Boris Kollár aj Patrik Ziman podali pomocnú ruku pri reštarte rádia Viva Metropol, čo samozrejme môže viesť k spolupráci v mediálnej oblasti. Všetka vysielacia technika rádia Viva Metropol patrí spoločnosti Intersonic, “ doplnil pre masmedialne.info Ivan Lacho, konateľ spoločnosti Intersonic.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu