Podľa nepotvrdených informácií vznikne konkurencia pre weby o médiách, reklame a marketingu, ako sú Mediálne.sk, Stratégie.sk, Masmediálne.info, alebo Omediách.com, či Mediaboom.sk. Vydavateľstvo Petit Press získalo do svojich radov Tomáša Czwitkovicsa, ex-šéfredaktora webu Mediálne.sk, ktorý nastúpi do vydavateľstva už zanedlho.

 Tento článok bol vymyslený. Prečo sme ho publikovali? > pozri vysvetlenie

Exkluzívne Rozhovor – Alexej Fulmek Momentálne ohrozuje nezávislú žurnalistiku apetít finančných skupín
Alexej Fulmek, CEO Petit Press

Alexej Fulmek, CEO vydavateľstva Petit Press sa netají, že má záujem vybudovať jednotku na trhu mediálnych portálov. So zázemím spravodajskej jednotky SME.sk, ktorú mesačne navštívi viac ako 2 milióny 200 tisíc unikátnych čitateľov sa mu to v krátkom čase môže podariť.

Ponuky na spoluprácu s vydavateľstvom News and Media Holding (ad: články Mediálne.sk na SME.sk) Alexej Fulmek opakovane odmietal a aktuálne draftoval a získal do svojich radov dlhoročného šéfredaktora webu Mediálne.sk Tomáša Czwitkovicsa, ktorý bol zároveň i zástupcom šéfredaktora ekonomického týždenníka Trend.

Tomáš Czwitkovics, šéfredaktor Mediálne.sk/eTREND.sk
Tomáš Czwitkovics (zdroj foto: T.C.)

Svoju kariéru žurnalistu predstavil Czwitkovics v rozhovore pre Masmediálne.info v roku 2013, takto:
„Začínal som v roku 2004 ako webový editor na dnes už neexistujúcej stránke Mediaportál.sk, v podstate predchodcovi Mediálne.sk (aj keď obe stránky istý čas existovali súčasne). Najprv som najmä spracovával zahraničné články, ale keďže ma to začalo extrémne baviť, čoskoro som začal písať aj vlastné veci – šéfredaktorovi Miroslavovi Kollárovi som poslal raz jeden komentár k STV, o ktorej sa v roku 2004 rozprúdila v čase šéfovania Richarda Rybníčka veľká debata. Článok sa šéfredaktorovi páčil a ponúkol mi písať komentáre pravidelne. Nakoniec som za ne vyhral Novinársku cenu 2004,“ povedal Tomáš Czwitkovics.

Sme presvedčení, že ak sa Tomášovi Czwitkovicsovi podarí zložiť kvalitný tím mediálnych žurnalistov, podľa našich prognóz najneskôr do roka Petit Press vybuduje stabilnú jednotku na poli mediálnych webov slovenského trhu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu