Televízii TV Karpaty začiatkom septembra Rada pre vysielanie a retransmisiu odsúhlasila zmenu názvu na IN TV. Za novou televíziou IN stojí zakladateľ internetového rádia Slobodný vysielač Norbert Lichtner, ktorý z rádia odišiel len nedávno pre nezhody so spoluzakladateľmi. Pre novú televíziu bude Lichtner vyrábať obsah cez svoje občianske združenie InfoVojna. Boris Koróni, spoluzakladateľ Slobodného vysielača sa pre masmedialne.info vyjadril, že má záujem o spoluprácu so vznikajúcou televíziou. Správu sme aktualizovali o krátky rozhovor s Norbertom Lichtnerom.

Televízia IN o registráciu názvu požiadala Úrad priemyselného vlastníctva už 31. júla, keď si poistila názvy ako IN TV, IN Televízia a TV IN.

Televízia má sídlo v Bratislave na Kominárskej ulici. Predpokladáme, že bude vysielať celoplošne, signálom šíreným prostredníctvom DVB-T.

Bude vysielať spravodajstvo, diskusné relácie, kultúru, filmy a seriály, dokumentárne filmy, vzdelávacie programy, ale aj programy pre deti.

Práve pre túto televíziu bude pripravovať spravodajstvo Norbert Lichtner a Ľubomír Huďo, obaja odišli z rádia Slobodný vysielač. Ľubomír Huďo pôsobil aj ako redaktor kontroverzne vnímaného časopisu Zem & Vek.

Slobodný vysielač prevádzkovalo občianske združenie Slobodný vysielač, o.z. , to bude po odchode Lichtnera prevádzkovať iné OZ, ktoré budú mať na starosti už ďalší zostávajúci spoluzakladatelia SV Boris Koróni a Peter Kršiak.

Program IN TV bude dodávať občianske združenie ktoré si založil Lichtner, pod názvom INFO VOJNA.

Predpokladáme, že IN TV bude vysielať celoplošne cez DVB-T. Televíziu vlastní spoločnosť: TV Karpaty, s.r.o. , ktorú vlastní Július Greguš a od júla 2015 aj spoločnosť KEY ART AGENCY s.r.o. so sídlom v Bratislave.

TV Karpaty s.r.o. je držiteľom licencie TD/13 na digitálne vysielanie, dňa 8.9.2015 Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) súhlasila so zmenou názvu televíznej programovej služby TV Karpaty na názov IN TV.

Názov televízie TV Karpaty však nezmizne z TV éteru, na rovnakom zasadnutí RVR odobrila pod licenciou TD/151 zmenu názvu televíznej programovej služby TV Real na TV Karpaty.

Internetovú doménu intv.sk, na ktorej bude mať televízia IN TV svoju webovú stránku si registrovala spoločnosť MB production už 30. septembra.

Oslovili sme spoluzakladateľa rádia Slobodný vysielač  Borisa Koróniho s otázkou, či má v pláne s televíziou IN začať spoluprácu:

„Samozrejme, pokiaľ bude zo strany spomínanej televízie ochota spolupracovať, Slobodný vysielač sa takejto možnosti brániť nebude. Bolo by to v súlade so stratégiou rádia SV do budúcna. V každom prípade bavíme sa momentálne len v teoretickej rovine, kedy nepoznáme konkrétne rámce prípadnej spolupráce, “ povedal pre masmedialne.info Boris Koróni, spoluzakladadeľ rádia Slobodný vysielač.

Aktualizované:

Zhovárali sme sa s Norbertom Lichtnerom na tému nová televízia IN TV:

Spoločnosť MB production si 30. septembra registrovala u SK-NIC, a.s. doménu intv.sk. Prečo práve ona?

Táto otázka musí smerovať na predstaviteľov INTV. (pozn.: TV Karpaty s.r.o.)

Vaše občianske združenie, ktoré predtým prevádzkovalo rádio Slobodný vysielač bude dodávať televízny materiál spol. TV Karpaty. Aké relácie chystáte? Môžete prezradiť mená moderátorov a tvorcov relácií, ich zameranie a názvy? Záber TV IN je pomerne široký bude vysielať spravodajstvo, diskusné relácie, kultúru, filmy a seriály, dokumentárne filmy, vzdelávacie programy, ale aj programy pre deti?

OZ Infovojna uzavrela zmluvu s INTV o výrobe hlavného večerného spravodajstva, ktorá by mala byť financovaná dobrovoľnými príspevkami od divákov. Dôvod je jediný – zachovať si nezávislosť na inzerentoch. Hlavné večerné spravodajstvo bude bez reklám.

Na oplátku za hlavné večerné spravodajstvo ponúkla INTV 3 hodiny týždenne v hlavnom vysielacom čase, ktoré budú rozdelené do dvoch 1,5 hod interaktívnych relácií.

Prvá – Svetové udalosti bez politickej korektnosti
Druhá – Informačná vojna

Šefredaktorom hlavného večerného spravodajstva bude PHDr. Ľubomír Huďo, s ostatnými redaktormi sme v jednaní.

Budete spolupracovať aj s rádiom Slobodný vysielač a časopisom Zem & Vek , v akom rozsahu?

S rádiom Slobodný vysielač je otázka spolupráce stále otvorená (nie našim pričinením) a šéfredaktor časopisu Zem a Vek dal definitívnu bodku za akoukoľvek spoluprácou dňa 25. júna 2015 v relácii Informačná vojna na rádiu Slobodný vysielač > viac

Prečo názov IN? Čo za ním je?

Na túto otázku nepoznám odpoveď. Táto otázka musí smerovať na predstaviteľov INTV. (pozn.: TV Karpaty s.r.o.)

Bude IN TV vysielať celoplošne, signálom šíreným v DVB-T?

Áno

Ďakujeme za rozhovor.

Internetové rádio Slobodný vysielač v roku 2013 spustili jeho traja zakladatelia: Norbert Lichtner, Peter Kršiak a Boris Koróni. Každý z nich vo vysielaní rádia aj moderoval. Až do 2. júla 2015, kedy vo svojej relácii Informačná vojna Norbert Lichtner definitívne oznámil svoj úmysel z rádia odísť.

Založil si nový projekt s názvom InfoVojna, ktorý funguje na doméne infovojna.sk. Doména bola registrovaná už 23. júna.

Norbert Lichtner, ako dôvod svojho odchodu uvádzal cenzúru s ktorou sa v rádiu Slobodný vysielač vtedy stretol. Obaja zakladatelia Boris Koróni a Peter Kršiak to však odmietajú.

Vypočujte si poslednú reláciu Informačná vojna na rádiu Slobodný vysielač z 2. júla. Norbert Lichtner v nej mal ako hostí zakladateľov rádia a ohlásil v nej svoj definitívny odchod:

Pozrite si aké témy plánuje mať vo svojom vysielaní nová televízia IN:

4 KOMENTÁRE

  1. Slobodný vysielač prevádzkovalo OZ Slobodný vysielač, nie Info Vojna. Pokiaľ viem, tak Lichtner s novou televíziou iba spolupracuje a nefiguruje medzi majiteľmi ani ten projekt televízie nevymyslel. A viete prvý, ale na nete je článok o IN TV s Lichtnerom z 26.9. http://www.niejetotak.sk/z-infovojny-bude-nakoniec-relacia-v-televizii/ a niečo dokonca už z 4.9. http://medialne.etrend.sk/televizia/tv-karpaty-ziada-o-zmenu-nazvu-a-schvalenie-novych-spolumajitelov.html ;-)

  2. Pekný deň,
    konečne svetielko na konci tunela. Veľmi sa teším na vašu televíziu a prajem Vám veľa zdravia a úspechov vo vašej ušľachtilej práci.
    S pozdravom Štefan z Nitry

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu