Vera Wisterová, Marcel Forgáč, moderátori veľkej očkovacej prémie Byť zdravý je výhra (zdroj: RTVS)

RTVS sa počas uplynulého víkendu tešila v prime-time obrovskému diváckemu záujmu. Žrebovanie očkovacej prémie Byť zdravý je výhra sleduje v novom sobotnom vysielacom čase čoraz viac divákov.

Uplynulú sobotu si reláciu pozrelo až 663.000 divákov pri trhovom podiele 29,2 % v cieľovej skupine 12+ a stala sa tak opäť najsledovanejším programom dňa.

V nedeľu večer dominovala televíznemu vysielaniu opäť šou Pečie celé Slovensko, ktorej tretiu epizódu sledovalo na Jednotke až 547.000 divákov pri trhovom podiele 24,4 % v univerzálnej cieľovej skupine. Šou bola zároveň najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

Žrebovanie očkovacej prémie si udržiava pozíciu lídra a medzitýždenne zaznamenalo opäť divácky nárast. V silnej konkurencii sobotného hlavného večerného vysielacieho času je lídrom sledovanosti aj v komerčnej cieľovej skupine s trhovým podielom až 24,7 %. Množstvo divákov ju opäť sledovalo aj na webe, kde dosiahla 41.039 pozretí.

V nedeľu pokračovala na Jednotke šou Pečie celé Slovensko treťou epizódou. Úspešná novinka dosiahla nový vrchol sledovanosti, pričom prekonala aj všetky hlavné spravodajské relácie. Sledovanosť mala počas vysielania stúpajúci trend a ku koncu tretej epizódy bolo pri televíznych obrazovkách až 761.000 divákov. Relácia bol lídrom v sledovanosti aj v komerčnej cieľovej skupine.

V nedeľu na poludnie si diváci nenechali ujsť ani diskusnú reláciu O 5 minút 12 na Jednotke Sledovalo ju 347.000 ľudí pri trhovom podiele 28,4 % v cieľovej skupine 12+ a v danom čase bola taktiež najsledovanejšou televíznou reláciou.

Divákov zaujali aj obľúbené zábavné relácie. V piatok večer prilákala k obrazovkám Jednotky obľúbená šou Milujem Slovensko až 350.000 divákov pri trhovom podiele 17,1 % v univerzálnej cieľovej skupine. Premiérovú epizódu Trochu inak s Adelou si na Dvojke pozrelo 87.000 divákov pri trhovom podiele 5,1 % v cieľovej skupine 12+.

V sobotu lákala Jednotka divákov po žrebovaní očkovacej prémie novou epizódou satirického seriálu Pumpa. Epizódu, v ktorej sa ako hosť predstavil aj minister financií SR Igor Matovič, si nenechalo ujsť až 280.000 divákov pri trhovom podiele 14 %. Talkšou Petra Marcina Neskoro večer sledovalo 225.000 divákov pri trhovom podiele rovnako 14 % v cieľovej skupine 12+.

Dvojka opäť zaujala športovými prenosmi. V piatok podvečer ponúkla na Dvojke v rámci rozšírenia prenosov z najvyššej domácej hokejovej súťaže zápas HK Spišská Nová Ves a HC Košice, ktorý si nenechalo ujsť 43.000 divákov pri trhovom podiele 2,7 %.

Sobota patrila na Dvojke obrovskému slalomu v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní a výkonom Petry Vlhovej.

Prvé kolo sledovalo dopoludnia 191.000 divákov pri trhovom podiele 26,1 % v univerzálnej cieľovej skupine a druhé kolo si popoludní nenechalo ujsť až 291.000 divákov pri trhovom podiele 30,1 % v cieľovej skupine 12+. V danom čase išlo o najsledovanejšie televízne programy.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu