Po viac ako piatich rokoch skončili v Čechách VIP správy na televíznej obrazovke Prima. Od nedele 6. septembra 2015 ich nahradila nová relácia pod názvom Top Star. Na Slovensku funguje podobná relácia v televízii JOJ, pod rovnakým názvom.

Prvýkrát sa VIP správy na Prime predstavili 12. júla 2010. V moderovaní sa vtedy striedali Ivana Gottová a Martina Gavriely. Neskôr sa v tíme objavili aj Bára Niničová, Jiří Pomeje či Mahulena Bočanová.

Súčasnými moderátormi programu sú Laďka Něrgešová, Daniela Šinkorová, Petr Vágner a Miroslav Šimůnek.

„Videli ste posledné vysielanie VIP Zpráv, ale v najlepšom sa má prestať. Ale len preto, aby sme mohli začať s niečím novým a ešte lepším,“ lúčili sa v živom vysielaní posledných VIP správ Daniela Šinkorová a Miroslav Šimůnek.

Éru VIP správ symbolicky zavŕšili prípitkom s reportérkou Luciou Špakovou a Lenkou Špillarovou, ktoré v redakcii pôsobia od začiatku.

kolektív VIP Zpráv (zdroj: TV Prima)
zdroj: TV Prima

VIP správy priniesli veľa exkluzívnych informácií, takpovediac v priamom prenose sledovali neveru Karla Janečka, ktorý v tom čase randil s miss Janou Doleželovou. Kamery VIP zpráv mapovali vďaka dennému vysielaniu aj strmý pád speváčky Ivety Bartošovej, ktorá svoj život ukončila samovraždou. Exkluzívne rozhovory so zahraničnými kapelami zas prinášal elitný reportér Tomáš Kraus.

Top Star (zdroj: TV Prima)
zdroj: TV Prima

V podobnom tempe budú VIP správy pokračovať aj naďalej, avšak pod novou značkou TOP STAR. K zjednoteniu spoločenského brandu dochádza potom, čo na Prime vznikla spoločenská redakcia pod vedením Zuzany Brzákovej.

Týždenný súhrn spoločenských udalostí prinesie od pondelka 7. septembra TOP STAR magazín s novou moderátorkou Evou Perkausovou, a na webe nová doména iTopstar.cz, ktorá bude online spojkou medzi obsahom relácií TOP STAR a TOP STAR magazín.

Eva Perkausova, TOP STAR Magazin, TV Prima
Eva Perkausová, nová moderátorka TOP STAR Magazínu (zdroj: TV Prima)

 

Na Slovensku tiež funguje podobná relácia pod názvom TOP STAR, ktorú moderuje Ján Bakala, Soňa Skoncová alebo Stanislava Pavolová v televízii JOJ. Zároveň má JOJka web Topstar.sk , ktorý sa tiež zapodieva showbiznisom, celebritami a módou.

Pozrite si ukážku relácie:

VIP Zprávy TV Prima v číslach

– Prvý diel/štart relácie: 12. júla 2010
– Počet premiér: 1799
– Priemerná sledovanosť za celú dobu (12.7.2010-3.9.2015): 539 tis. divákov, priemerný share 15,10% v cieľovej skupine 15+
– Najsledovanejším dielom za celé obdobie bol diel 9.2.2012 so sledovanosťou 1 158 tis. divákov, share 28,79% v cieľovej skupine 15+
– Najsledovanejším dielom tohto roku (2015) bol diel 4. januára 2015 so sledovanosťou 697 tis. divákov so share 16,33% v cieľovej skupine 15+

zdroj štatistické údaje: ATO – Nielsen Admosphere

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu