Susedia (foto: TV Markíza)

Dnes už legendárny komediálny seriál Susedia sa v pondelok, 9. novembra 2020, s výrazným úspechom vrátil na obrazovky televízie Markíza.

Prvá premiérová epizóda po jarnom prerušení aktuálnej 8. série, ktoré si vynútila koronakríza, sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla nová časť s názvom Policajná akadémia I. vysoko nadpriemerný rating 9,1 % a rovnako aj trhový podiel 25,0 %.

Konkurenčné programy v danom čase zaostali, relácia Inkognito zaznamenala na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine podiel na trhu 17,6 % a film Banklady na Jednotke RTVS podiel na trhu 7,5 %.

Susedia si aj po rokoch získavajú nových fanúšikov, o čom svedčí napríklad aj trhový podiel až 40,0 % v cieľovej skupine mladých žien vo veku od 15 do 24 rokov.

Zábavu s mimoriadne obľúbenými seriálovými postavami si vychutnalo celkovo 472-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala hlavná spravodajská relácia Televízne noviny.

V cieľovej skupine 12-54 dosiahlo včerajšie vydanie vysoko nadpriemerný rating 12,2 % a rovnako aj trhový podiel 32,7 %. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa z domova i zo sveta si nenechalo ujsť až 678-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov

Druhé a tretie miesto v pondelkovom rebríčku sledovanosti patrilo v cieľovej skupine 12-54 ďalším večerným spravodajským reláciám Počasie (rating 10,0 %/share b) a Športové noviny (rating 9,3 %/share 25,6 %). Informácie o počasí si na Markíze pozrelo 592-tisíc divákov a športové spravodajstvo 455-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Podvečernému vysielaniu tradične kraľoval rodinný seriál Oteckovia, v cieľovej skupine 12-54 zaznamenal vynikajúci rating 8,5 % ako aj trhový podiel 28,4 %, pričom v rebríčku sledovanosti predstihol úplne všetky programy konkurenčných staníc.

V totožnom čase vysielaná šou Moja mama varí lepšie ako tvoja na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine značne zaostala s trhovým podielom 9,4 %. Ďalšie osudy štvorice najobľúbenejších slovenských oteckov si vychutnalo 432-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto) bola v pondelok v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (share 30,2 %) aj v prime-time 19.00-23.00 (share 32,5 %).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu