Vydavateľstvo News and Media Holding nás informovalo o zmenách v spravodajskom portáli Aktuálne.sk a webe Pluska.sk. Novým šéfredaktorom Aktuálne.sk sa stal doterajší séfredaktor webu Pluska.sk Vladimír Kroupa.

Pozícia šéfredaktora webu Pluska.sk jeho odchodom zaniká a web bude súčasťou newsroomu denníka Plus JEDEN DEŇ. Doterajší šéfredaktor webu Aktuálne.sk Richard Erdöfy, ktorý túto pozíciu zastával od februára 2015, pokračuje v redakcii Aktuálne.sk ako senior editor.

Richard Erdöfy pôsobí v on-line redakcii od leta 2008 a Aktuálne.sk  viedol od 16. januára 2015, kedy na poste šéfredaktora vystriedal Jozefa Mateja.

„Novým šéfredaktorom spravodajského portálu aktualne.sk, patriaceho do rodiny online titulov NMH, sa stáva od 1. októbra 2015 Vladimír Kroupa, doterajší šéfredaktor portálu Pluska.sk. Richard Erdöfy, ktorý túto pozíciu zastával od februára 2015, pokračuje v redakcii aktualne.sk ako senior editor. Pozícia šéfredaktora Pluska.sk odchodom V. Kroupu zaniká, portál sa stáva v rámci transformácie newsroomu denníka Plus JEDEN DEŇ jeho integrálnou súčasťou a bude riadený šéfom newsroomu,“ informoval Peter Rolný, HR Director vydavateľstva News and Media Holding, a.s.

koláž: masmedialne.info, zdroj foto: repre foto aktualne.sk a pixabay.com
koláž: masmedialne.info, zdroj foto: repre foto aktualne.sk a pixabay.com

Aktuálne.sk vzniklo v roku 2006 ako nezávislý online denník. Od svojho vzniku prináša čitateľom denne aktuálne informácie o dianí doma aj vo svete, články a komentáre, ako aj viacero servisných služieb, napr. počasie a tv program.

Návštevnosť Aktuálne.sk, bola na desktopoch, podľa prieskumu IAB Slovakia AIMmonitor za mesiac august bola 457 008 reálnych užívateľov (RU). Pre porovnanie spravodajský portál SME.sk mal v auguste návštevnosť 2 030 468 RU.

Portál Aktuálne.sk bol súčasťou portfólia spoločnosti Centrum Holdings, ktorá vznikla už v roku 2008 zlúčením dvoch samostatných firiem – Atlas.sk a NetCentrum. Spoločnosť Centrum Holdings bola od roku 2013 súčasťou vydavateľstva 7 PLUS (vydávala napr.denník Plus JEDEN DEŇ). V septembri 2014 sa stali obe vydavateľstvá súčasťou skupiny Penta Investments, ktorá ich po akvizícii začlenila pod svoj mediálny dom News and Media Holding.

News and Media Holding patrí medzi najväčšie mediálne domy na Slovensku počtom médií, výškou obratu aktuálne zaostáva za lídrom trhu, vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia.

Generálnym riaditeľom News and Media Holdingu je Peter Mertus, ktorý predtým pôsobil práve vo vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia ako jeho generálny riaditeľ.

Ďalšími onlinovými titulmi vydavateľstva okrem Aktuálne.sk a Pluska.sk sú Centrum.sk, Atlas.sk,  TREND.sk, eProfit.sk, Plus7dní.sk, Mediálne.sk, Gazduj.sk, Wanda.sk, Žena.sk, EMMA.sk, MódneTipy.sk, Glanc.sk, DobréJedlo.sk, TRENDreštaurácie.sk a iZdravie.sk.

Súčasťou News and Media Holding sú aj printové tituly, ako  Plus JEDEN DEŇ, Plus 7 dní, Brejk, Trend, Profit, Šarm, Báječná žena, EMMA, Pekné bývanie, Záhradkár, Zdravie, Dobré jedlo, Poľovníctvo a rybárstvo, Mollie tvorí, Včielka a Zornička.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu