Médiami rezonovala v októbri 2016 kauza s futbalistom Vladimírom Weissom ml., ktorý bol zastavený hliadkou polície na Rázusovom nábreží a odmietol sa podrobiť dychovej skúške, keďže nešoféroval, ako tvrdil. Skončil v cele predbežného zadržania. Prokuratúra v týchto dňoch zastavila voči nemu trestné stíhanie, keďže skutok sa nestal.

„Dňa 5.4.2017 prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I zastavil trestné stíhanie proti obvinenému Vladimírovi W. ml. vedené pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pretože je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie. Citované uznesenie nie je právoplatné,“ uviedol pre denník Nový Čas JUDr. Michal Šúrek, hovorca bratislavskej Krajskej prokuratúry.

Futbalista po vypuknutí kauzy v októbri 2016 použil na komunikáciu s verejnosťou a médiami svoj profil na sociálnej sieti Twitter, kde vyjadril svoje stanovisko:

vadimir-weiss-ml-sprava-na-twitteri-5-10-2016

Vladimíra Weisa zastupoval vo veci advokát Ján Kuráň, ktorý na druhý deň po prepustení futbalistu z cely predbežného zadržania napadol reportéra televízie JOJ Richard Bolješika.

Následne sa podľa našich informácií na druhý deň ráno stretol advokát Kuráň v reštaurácii Fellini na Vazovovej ulici v Bratislave s advokátmi Jánom Filipom a Alexandrom Filom, aby sa s nimi poradil o riešení Weissovho prípadu. Obaja advokáti Filip aj Filo zastupovali na súde napr. skupinu Piťovcov.

> Čítaj viac o incidente Kuráňa s reportérom TV JOJ

Sociálnymi médiami sa šírili samé vtipné foto koláže, ktoré parodovali vetu „ja som nešoféroval“.

Dokonca i mienkotvorný denník SME sa rozhodol vtedy otestovať koľko osôb sa zmestí do automobilu Mercedes-Benz G, v ktorom sa Vladimír Weiss ml. v inkriminované ráno viezol spolu s kamarátmi z husaciny v Slovenskom Grobe. Pozrite si video:


vadimir-weiss-ml-sprava-na-twitteri-1-10-2016
Médiá už v minulosti informovali o Weissovi zámerne negatívne. Keď voči futbalistom, vrátane Vlada Weissa spustil denník N v januári 2015 očierňujúcu kampaň, kedy hudobník skupiny Zlokot Pavel Remiáš podľa našich informácií vďaka svojím kamarátom z vydavateľstva Slnko Records a riaditeľovi vydavateľstva denníka N/basgitaristovi kapely Korben Dallas Lukášovi Filovi spustil v médiách negatívnu kampaň s cieľom očierniť futbalistov, ktorí mali údajne vyvolať šarvátku v bratislavskej kebab reštaurácii Kuskus na Námestí SNP.

V skutočnosti sa skutok ale nestal a článok zámerne denník N nechával na titulke svojho webu a pod ostatnými článkami zámerne dlhý čas – ako odporúčaný článok, aby ho čítalo čo najviac ľudí. > Pozri článok denníka N

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu