Spoločnosť DanubiaTel, vlastník spoločností Swan a mobilného operátora 4ka prostredníctvom spoločnosti Internet.sk, a.s. pôsobí aj v mediálnej sfére. Najnovším prírastkom mediálnej skupiny sa stal technologický portál Fony.sk.

Šéfredaktorom webu Fony.sk  je Richard Hombauer, ktorého poznajú všetci návštevníci stránky, ako tvorcu kvalitných video recenzií mobilných zariadení.

Web Fony.sk si založili v roku 2005 nadšenci pre mobilné telefóny. Na ich webe od vtedy môžu čitatelia nájsť denne všetky novinky zo sveta mobilných technológií, recenzie mobilných telefónov od rôznych výrobcov, ale i tablety či gadgety.

Technologický web Fony.sk má aktuálnu mesačnú návštevnosť viac ako 160 tisíc unikátnych návštevníkov, podľa Google Analytics.

Fony.sk doteraz nebol súčasťou auditu meraní prieskumu AIMmonitor, združenia IAB Slovakia, čo sa ale onedlho zmení, keďže sa stal súčasťou mediálnej skupiny spoločnosti Internet.sk, a.s.

Spolupráca s ňou technologickému portálu Fony.sk by mala zabezpečiť hlavne viac zdrojov príjmov z predaja reklamy, ktorý Internet.sk, a.s. realizuje i v balíku s ďalšími webmi, ktoré marketingovo zastrešuje.

Vlastníkmi webu Fony.sk sa tak po novom stala spoločnosť internet.sk, a.s.. Viac zdrojov z príjmu z reklamy môže pomôcť ešte viac skvalitniť aj redakčný obsah webu.

Členmi zoskupenia Internet.sk, a.s. sú weby rodinka.sk, ephoto.sk, zdravie.sk, sport7.sk,sieť regionálnych spravodajských webov dnes24.sk a po novom aj fony.sk.

„Fony.sk dopĺňa a rozširuje naše portfólio o oblasť moderných technológií. Už dnes vidíme veľké synergie ako v spoločnom obchodnom zastúpení, tak aj v oblasti obsahu. Fony.sk je renomovaný portál s kvalitnou čitateľskou základňou. Medzi naše plány patrí aj rozšírenie záberu redakcie o ďalšie témy týkajúce sa moderných informačno-komunikačných technológií,“ povedal Vladimír Marhefka, riaditeľ internet.sk, a. s..

„Budeme naďalej uprednostňovať nezávislosť a kvalitu pred kvantitou. Čitatelia sa tiež môžu spoľahnúť, že zachováme prehľadnosť jedného z najbohatších technologických webov na slovenskom trhu,“ povedal Richard Hombauer, šéfredaktor a zakladateľ webu Fony.sk.

Čítajte aj > V decembri 2015 sa uskutočnilo trošku netradičné stretnutie novinárov z technologických webov Fony.sk, TouchIT.sk, MojAndorid.sk a TechBox.sk. Čítaj viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu