Vo vydavateľstve Ringier Axel Springer vychádza kniha „Umlčaní“ s podtitulom „príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej“

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer spustilo oficiálnu stránku, venovanú knihe o Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, ktorá nesie názov „Umlčaní“.

Web má čitateľom a záujemcom priblížiť samotný obsah knihy, ako aj ponúknuť možnosť si knihu objednať. Okrem štandardného vydania si bude možné objednať aj špeciálnu edíciu.

Tá bude podpísaná všetkými autormi a spojená s ročným predplatným služby Aktuality PLUS. Všetok zisk z predaja knihy, bude investovaný do rozšírenia obsahu Aktuality.sk.

Kniha je autentickým príbehom Jána a Martiny. Na vyše 300 stranách prináša výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov.

Skladá pôsobivú mozaiku dvoch mladých životov, ktoré vo veku 27 rokov umlčala ruka nájomného vraha. Kniha je poctou dvom odvážnym mladým ľuďom aj pokračovaním ich odkazu. Ich zmysel pre spravodlivosť a život v pravde, môže inšpirovať každého z nás.

“Kniha je našou formou spomienky na Jána a Martinu. Chceme týmto spôsobom priblížiť ich príbeh všetkým, ktorí prídu s touto knihou do kontaktu. Ide o vôbec prvú knihu vydanú pod Aktuality.sk. Myslíme si, že tento príbeh by nemal svietiť na hlavnej stránke mesiace, ale mal by ostať navždy uchovaný v čo najväčšom počte knižníc, aby nebol nikdy zabudnutý,“ uviedol Milan Dubec, CEO Ringier Axel Springer.

Na portréte Jána a Martiny sa podieľalo 14 novinárov pod vedením šéfa investigatívy Aktuality.sk Mareka Vagoviča.

Spoluatormi knihy sú aj šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy, kolegovia Ján Petrovič, Tomáš Kysel a Martin Turček. Na príprave sa podieľali aj zahraniční novinári Pavla Holcová, Tim Röhm z Die Welt, Vinzenz Greiner z Blick a ďalší.

Autori navštívili aj miesta, kde Ján a Martina vyrastali a ktoré kreovali ich osobnosť. Súčasťou portrétu je pohľad do zákulisia novinárskej práce.

Samostatnú časť knihy tvoria odhalenia Jána Kuciaka zasadené do politických súvislostí. Na základe analýzy dostupných informácií a rozhovorov s dôveryhodnými zdrojmi mapuje osudnú februárovú noc aj doterajší priebeh vyšetrovania.

Čitatelia v knihe nájdu aj prvý a jediný profilový rozhovor s Jánom Kuciakom. Nechýba ani prelomová reportáž o prepojení talianskej mafie na najvyššie poschodia slovenskej politiky.

autorský tím spolupracovníkov, kolegov Jána Kuciaka. Na portréte Jána a Martiny sa podieľalo 14 novinárov pod vedením šéfa investigatívy Aktuality.sk Mareka Vagoviča. (foto: Ringier Axel Springer Slovakia)

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu