zdroj foto: DIVINO
zdroj foto: DIVINO

Komunitu hasičov spája jediný cieľ – pomáhať, aj preto sa asi hasiči tešia veľkej obľube a reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett sa rozhodla zvoliť si ich za motív, ale i cieľovú skupinu pre kampaň značky Budiš a vytvorila pre nich hasičskú edíciu s vlastnou etiketou.

„Mnohí z nás túžili byť v detstve hasičmi, rovnako ako aj naši hrdinovia na etikete, ktorí snívajú o tom, že sa nimi raz skutočne stanú,“ povedal Vladimír Krescanko, senior brand manager Budiš.

Hrdinami novej kampane Budiš sú hasiči dobrovoľníci, ktorí si plnia svoj sen, kampaň tak pracuje s nadsázkou a humorom.

O kampani sme sa zhovárali s Anastasiyou Kazmiruk z agentúry Wiktor Leo Burnett.

Čo bolo východiskom leitmotívu a čo je cieľom aktuálnej komunikácie Budiš z dielne Wiktor Leo Burnett?

Téma dobrovoľných hasičov a ich komunity prišla ako podnet od klienta niekedy počas minulého roka. Pri nastavovaní stratégie a kreatívy na rok 2016 sme túto tému použili, nakoľko nám prišla veľmi vhodná pre značku Budiš a nám ako kreatívnej agentúre ponúka kreatívne príležitosti.

Budiš Hasiči - vizuál č. 1
zdroj foto: DIVINO

Aký je timing kampane, aké fázy bude mať a čo budú zahŕnať?

Kampaň venovaná spolkom dobrovoľných hasičov je primárne rozdelená na dve fázy, kde v prvej fáze ide skôr o imidžovú kampaň, v ktorej spotrebiteľa zoznamujeme s limitovanou edíciou ilustrovaných etikiet a zároveň aj s témou dobrovoľných hasičov. V druhej časti kampane je plánovaná letná promo kampaň, ktorú v dnešných dňoch pripravujeme.

Plánujete ďalej rozvíjať kampaň a komunikovat aj inú komunitu, akou sú Hasiči?

Momentálne nemáme v pláne komunikovať inú komunitu, nakoľko si myslíme že by sme sa mali naplno venovať práve komunikácii dobrovoľných hasičov ako veľmi peknej téme. Mimochodom komunita dobrovoľných hasičov je jedna z najväčších na Slovensku. :), povedala pre Masmediálne.info Anastasiya Kazmiruk.

Súčasťou kampane bude aj spotrebiteľská súťaž, eventy, špeciálna etiketa, printy, či tv spot. Cieľom kampane je zaujať nielen stálych zákazníkov, ale získať i nových a upútať ich odľahčenou formou komunikácie, ale i vzdať hold dôležitej profesii hasiča.

„Hasiči, bez rozdielu, či ide o profesionálnych alebo dobrovoľných, sú bezpochýb ľuďmi, ktorí si zaslúžia našu úctu a rešpekt. Veľká časť spotrebiteľov Budiš je priamo členom komunity hasičov alebo ich veľmi dobre pozná. Práve preto by sme im radi vzdali hold a to tým, že naše aktivity pre rok 2016 sa budú niesť práve v duchu hasičov, “ povedal Vladimír Krescanko, brand manager Budiš.

Vizitka kampane:

Agentúra: Wiktor Leo Burnett
Creative director: Ivan Horváth
Produkcia: Leopard production
PR aktivity klienta: PR agentúra DIVINO

zdroj foto: DIVINO
zdroj foto: DIVINO
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu