Nový model Volkswagen Touran  poskytuje výrazne zväčšený, multivariabilný interiér, je celkovo zdokonalený a imponuje svojimi šiestimi novými úspornými motormi, ako aj širokou ponukou asistenčných systémov a systémov infotainmentu.

Volkswagen predstavuje nový Touran
Nový Volkswagen Touran (zdroj foto: Porsche Slovakia)

Tretia generácia modelu Touran sa vyznačuje novým, športovým vzhľadom. Dosahuje sa energickým a precíznym dizajnom, ktorý nadväzuje na redukovanú štylistickú čistotu predchodcu a pritom nadobúda ľahkosť a športový charakter. Aj interiér bol kompletne prepracovaný.

V kabíne je štandardne 5 samostatných sedadiel, na želanie 7 sedadiel v troch radoch. Novo vyvinuté sklopné sedadlá Fold-Flat v druhom a treťom rade sú vybavené upevňovacími okami ISOFIX pre detské sedačky a indikáciou zapnutia bezpečnostných pásov.

Batožinový priestor so základným objemom 743 litrov (pri päťsedadlovej verzii) a celkovo 47 odkladacích priestorov v kabíne robia z nového modelu Touran perfektného sprievodcu na každý deň. Čistý vzduch v kabíne zabezpečuje na želanie montovaná 3-zónová automatická klimatizácia   Pure Air, vybavená filtrom zachytávajúcim alergény.

Kompletne novo vyvinutý Touran je prvým vanom vyvinutým na báze modulárnej stavebnice komponentov s priečne uloženým motorom MQB (Modulare Querbaukasten). S tým sú spojené rozličné konštrukčné a koncepčné výhody ako nápadne dlhý rázvor, veľmi krátke previsy karosérie a vďaka tomu vynikajúce využitie obstavaného priestoru.

Nový Volkswagen Touran (zdroj foto: Porsche Slovakia)

Napriek zväčšeným vonkajším rozmerom a zvýšeným požiadavkám na bezpečnosť a komfort je hmotnosť oproti predchodcovi nižšia o 62 kg. V kombinácii so zlepšenou aerodynamikou  tým bolo možné dosiahnuť aj zníženie spotreby paliva. Tri benzínové motory TSI s výkonmi 81 kW (110 k), 110 kW (150 k) a 132 kW (180 k), ako aj tri turbodiesle TDI s výkonmi 81 kW (110 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k) sú až do 19 percent úspornejšie. Všetky motory sú štandardne vybavené systémom Štart-Stop a režimom rekuperácie.

V triede kompaktných vanov je príkladné aj široké spektrum nových asistenčných systémov a systémov infotainmentu. Okrem sériových multikolíznych bŕzd je v ponuke pre rodinný bestseller radarový tempomat ACC s funkciami Front Assist a City Brake, asistent pre jazdu v dopravnej zápche, proaktívny bezpečnostný systém, Side Assist s asistentom pre vyparkovanie a asistenčný systém pre manévrovanie s prívesom Trailer Assist.

Novinkou v ponuke vybavenia pre sú aj elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, funkcia automatického otvárania dverí batožinového priestoru Easy Open (aktivovaná pohybom nohy), voľba jazdného profilu, ako aj výkonné reflektory zo svietiacich diód LED.

Volkswagen predstavuje nový Touran - obr.3
Nový Volkswagen Touran (zdroj foto: Porsche Slovakia)

Pre nový Touran je na výber celkovo päť rádiových a rádionavigačných systémov. Pre všetky systémy je k dispozícii tuner digitálneho rozhlasového vysielania DAB+. Pre tri špičkové systémy bude Volkswagen ako novinku ponúkať aplikáciu „App Connect“ a s ňou funkcie „Car Play“ (Apple), „Android Auto“ (Google) a „MirrorLinkTM“, umožňujúce zobrazovať a ovládať rozličné aplikácie na monitore systému infotainmentu.

Predovšetkým pre rodiny ponúka Touran ešte ďalší prvok vybavenia na želanie: elektronické zosilnenie hlasu. Pri tomto systéme sa hlas snímaný mikrofónmi v prednej časti kabíny zosilňuje a prenáša reproduktormi  v zadnej časti kabíny.

Zvlášť športovo pôsobí Touran s kompletmi vybavenia R-Line od Volkswagen R. Komplet R-Line „Exterieur“ obsahuje okrem iného špeciálne nárazníky R-Line. V interiéri komplet R-Line „Interieur“ dodáva dynamické akcenty napríklad špeciálnymi poťahovými látkami sedadiel.

Predpredaj nového Volkswagen Touran v SR je plánovaný na august 2015.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu