Na autosalóne v Nitre 16. – 19. októbra 2014 Volkswagen vystaví takmer kompletnú paletu svojich osobných a úžitkových vozidiel. Značku budú v expozícii v pavilóne F a na krytej ploche pred pavilónom v areáli Agrokomplex Nitra zastupovať autorizovaní predajcovia. Osobné automobily Volkswagen budú vystavovať Araver Nitra a Autoprofit Galanta, úžitkové automobily Volkswagen bude vystavovať Araver Nitra.

Fanúšikovia značky Volkswagen uvidia s výnimkou modelov Passat a Passat Variant novej generácie, ktoré mali svetovú výstavnú premiéru iba pred dvoma týždňami na autosalóne v Paríži, takmer kompletnú ponuku osobných automobilov Volkswagen. Nebude chýbať tradičný bestseller Golf vrátane kombi-verzie Golf Variant a nového veľkopriestorového modelu Golf Sportsvan. Návštevníci uvidia aj model Polo, ktorý bol začiatkom tohto roka zmodernizovaný.

Volkswagen sa predstaví s novinkami na autosalóne v Nitre - Nova Jetta
Nový VW Jetta

 

Slovenskú premiéru bude mať v Nitre modernizovaná kompaktná limuzína Jetta. V rámci nového modelového roka 2015 dostala osviežený vonkajší dizajn, nové asistenčné systémy a zmenenú ponuku motorov, ktorá teraz obsahuje tri benzínové štvorvalce TSI s výkonmi 77, 92 a 110 kW (105, 125 a 150 k) a dva turbodiesle 2.0 TDI s výkonmi 81 a 110 kW (110 a 150 k), všetky spĺňajúce novú emisnú normu Euro 6.

Takisto budú mať návštevníci možnosť po prvý raz na Slovensku vidieť modernizovaný Volkswagen Touareg. Populárne veľké SUV značky Volkswagen má pre nový modelový rok decentne modifikovaný dizajn karosérie s novou prednou časťou, zmenený zadný nárazník a ešte ušľachtilejší interiér. Ťažiskom ponuky motorov je turbodiesel V6 3.0 TDI, ktorý je na výber v dvoch modifikáciách s výkonom 150 alebo 193 kW (204 a 262 k). Výkonnejšiu alternatívu predstavuje turbodiesel V8 4.2 TDI s výkonom 250 kW (340 k) a hybridný pohon zložený z kompresorom prepĺňaného motora V6 3.0 TSI s výkonom 245 kW (333 k) a elektromotora s výkonom 34,3 kW. Všetky motory sa štandardne kombinujú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, pohonom všetkých kolies 4MOTION a s výnimkou motorizácie V8 4.2 TDI spĺňajú novú emisnú normu Euro 6.

Volkswagen sa predstaví s novinkami na autosalóne v Nitre - Novy Touareg
Nový VW Touareg

 

V expozícii osobných modelov Volkswagen nebude chýbať ani kompaktný van Touran, kompaktné SUV Tiguan a štvordverové kupé strednej triedy CC. Na krytej ploche v exteriéri budú vystavené úžitkové modely značky Volkswagen – vany Caddy a Caravelle, pick-up Amarok a veľký dodávkový model Crafter.

Návštevníci autosalónu môžu v expozícii značky Volkswagen vyplniť hraciu kartu a zúčastniť sa žrebovania o atraktívne vecné ceny. Žrebovanie sa uskutoční cez víkend dvakrát – v sobotu aj v nedeľu, každý účastník tak má dvojnásobnú šancu na výhru. Prvou cenou je zapožičanie automobilu Volkswagen na víkend, druhú cenu predstavuje balík reklamných predmetov a tretiu cenu 5 litrov motorového oleja.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu