Roland Garros 2021 Roland Garros 2021 (foto: TV Markíza)

Grandslamový turnaj na antukových kurtoch v Paríži tento rok odštartuje 30. mája a vyvrcholí finálovými zápasmi žien a mužov počas víkendu 12. a 13. júna.

Videoportál VOYO poteší všetkých fanúšikov tenisu, ktorí budú môcť naživo sledovať vybrané tenisové súboje z prestížneho turnaja Roland Garros. Grandslamový turnaj na antukových kurtoch v Paríži tento rok odštartuje 30. mája a vyvrcholí finálovými zápasmi žien a mužov počas víkendu 12. a 13. júna, tie vždy so začiatkom o 15:00 hod. odvysiela v priamom prenose aj TV Dajto.

Úvodný týždeň bude VOYO prinášať najmä zápasy slovenských tenistov, pokiaľ sa predstavia na tenisovom kurte pokrytom televíznym signálom, ale sprostredkuje aj novinku, ktorú organizátori premiérovo pripravili tento rok v podobe atraktívnych súbojov tzv. „NIGHT SESSIONS“. Tieto zápasy budú začínať vždy o 21:00 hod. a predstavia sa v nich najväčšie mužské a ženské tenisové hviezdy.

V mužskom pavúku nebude chýbať ani Roger Federer, ktorý vlani vo francúzskej metropole chýbal, keď sa zotavoval po operácii kolena. Švajčiarsky tenista má spolu so Španielom Rafaelom Nadalom na svojom konte 20 grandslamových titulov.

„Kráľ antuky“ Rafael Nadal v júni oslávi 35. narodeniny a rád by svoju zbierku 13 víťazstiev v Paríži tento rok rozšíril. Súčasná svetová jednotka Novak Djokovič je s osemnástimi titulmi na druhej priečke. Avšak zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu je najmladší z trojice.

Jednotlivé súboje bude môcť v Paríži sledovať na každom z troch hlavných kurtov – Philippa Chatriera, Suzanne Lenglenovej a Simonne Mathieu, až tisíc divákov. Je to nárast oproti minulému roku, keď podujatie pre pandémiu koronavírusu odložili o štyri mesiace a do celého areálu mohlo prísť denne maximálne tisíc fanúšikov.

Menšie kurty budú môcť byť tento rok zaplnené z tretiny. Tento model bude platiť počas prvých desiatich dní, po uvoľnení opatrení sa potom kapacita zvýši na dve tretiny a maximálny počet 5000 divákov na kurte. To nastane od štvrťfinálových zápasov.

„Veľmi náš teší, že našim divákom ponúkneme prostredníctvom videoportálu VOYO skvelé tenisové súboje takých legiend, akými sú dnes Roger Federer a Rafael Nadal. A možno práve po finálovom mužskom súboji, ktorý uvidia diváci aj na TV Dajto, spoznáme držiteľa 21. grandslamového titulu. Dúfam, že sa zároveň bude dariť aj slovenským tenistom. Bolo by skvelé, keby sa Filipovi Poláškovi s Chorvátom Ivanom Dodigom podaril rovnaký husársky kúsok ako v Austrálii, kde získali prvý grandslamový titul v kariére,“ povedal Martin Lisý, šéfredaktor športu TV Markíza.

Atraktívne zápasy z Roland Garros divákom priblíži tím skúsených komentátorov – Miroslav Špaček, Daniel Očenáš a Tomáš Kurilla. Od semifinálových súbojov budú priame prenosy spestrené aj o postrehy tenisového experta Štefana Čižmaroviča, ktorý v minulosti trénoval hviezdnu Danielu Hantuchovú, a bývalej hráčky TOP 10 Karin Cílekovej-Habšudovej.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu