titulka Parlementnilisty.cz (ilustračná repre foto)

Lidové noviny z portfólia českého vydavateľstva Mafra, priniesli informáciu o zmluvách uzatvorených medzi českou Všeobecní zdravotní pojišťovnou a portálom parlamentnílisty.cz.

Zo zmlúv zverejnených v registri vyplýva, že VZP si na portáli objednala celkom 15 PR článkov a 15 tlačových správ v cene 224 652 Kč s DPH, teda v priemere 7 448 Kč za jeden článok. VZP nakupovala mediálny priestor prostredníctvom agentúry Knowlimits.

Niektoré zo zverejnených článkov neboli, podľa Lidových novín, označené ako komerčné, resp. PR články, ako to novinárska prax vyžaduje. Platený text by mal byť od redakčného materiálu jasne odčlenený.

Portál Lidovky.cz požiadal Mareka Bláhu, šéfredaktora portálu Parlamentnílisty.cz, aby sa k tomu vyjadril, no neodpovedal. Pri PR článkoch portál uvádza, ako autora článkov VZP a článok nie je označený ako reklamný odkaz. Tlačové správy ale portál označil správne.

Portál Parlamentné listy vydáva spoločnosť Our Media, ktorú spolu vlastní český senátor Ivo Valenta a majiteľ skupiny Synot. V tejto spoločnosti vlastní podiel i mediálny podnikateľ Ivo Voráček.

Svoju podobu má portál i na Slovensku, funguje ako Parlamentnelisty.sk.

Je označovaný, za médium ktoré zverejňuje neoverené informácie a spoločnosť NetSuccess, ktorá stojí za projektom Konšpirátori.sk ho do zoznamu konšpiračných webov s hodnotením 6,4, pre zverejnenú s právu, ktorá obsahovala atribúty hoaxu. Čítajte viac. 

Portál je obľúbeným miestom na prezentáciu politikov, ktorý si tam môžu vytvoriť svoj vlastný profil.

Podľa údajov výskumu NetMonitor bola čítanosť portálu Parlamentnílisty.cz v októbri takmer 819 tisíc unikátnych čitateľov (RU) a Parlamentnelisty.sk dosiahli v októbri takmer 230 tisíc unikátnych čitateľov, podľa údajov zverejnených z výskumu AIMmonitor.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu