ilustračná foto: pixabay.com

Bauer Media Group oznámili dohodu o prevzatí vydavateľských aktivít Bauer Media Group v Českej republike a na Slovensku spoločnosťami zo skupiny Mafra. Spoločnosti sa rozhodli nezverejňovať podmienky transakcie, ktorá je ešte podmienená schválením zo strany Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže.

Portfólio vydavateľstva Bauer v Českej republike a na Slovensku zahŕňa časopisy pre ženy, programové časopisy, časopisy o životnom štýle, bulvárne časopisy a takisto aj časopisy v ďalších segmentoch, ako sú napríklad krížovky a motoristické časopisy.

„Sme radi, že môžeme pripojiť tituly vydávané spoločnosťou Bauer do nášho portfólia a rovnako i privítať v našom tíme novinárov, vďaka ktorým tieto tituly vznikajú. Nadchádzajúca vlastnícka zmena by nemala mať vplyv na bežné prevádzkové fungovanie jednotlivých titulov a prácu ľudí, ktorí ich tvoria. Naopak, sme presvedčení, že v spojení so súčasnou pozíciou Mafry v iných segmentoch vydavateľského trhu budeme schopní tituly spoločnosti Bauer ďalej rozvíjať a zvyšovať ich hodnotu pre čitateľa a tiež pre našich obchodných partnerov, “ povedal Štěpán Košík, predseda predstavenstva MAFRA, a.s.

Za rozhodnutím o predaji českých a slovenských aktivít vydavateľstva Bauer Media Group stojí skupinová stratégia, ktorá sa zameriava na posilnenie pozície vydavateľstva v regiónoch a krajinách, na trhoch alebo v rámci trhových segmentov, v ktorých má skupina potenciál udržať si alebo dosiahnuť vedúce trhové postavenie. Táto stratégia zahŕňa nové akvizície a nové projekty, koncepty a biznis modely zamerané na najsilnejšie značky spoločnosti.

Na trhoch alebo v rámci trhových segmentov, v ktorých nepatrí Bauer Media Group medzi trhových lídrov, skupina zvažuje svoje strategické možnosti, čo môže zahŕňať tiež divestície, ktoré však skupina plánuje vykonať iba v prípade výhodných finančných podmienok. V kontexte vyššie uvedeného ďalšie zmeny týkajúce sa portfólia Bauer Media Group prebehnú v nasledujúcich rokoch.

„Skupina MAFRA je podľa nášho názoru ideálnym vlastníkom našich titulov vydávaných v Českej republike a na Slovensku, ktoré sú známe svojou čitateľskou obľubou,“ povedal Jörg Hausendorf, člen predstavenstva Bauer Media Group a dodal „Som presvedčený, že skupina MAFRA bude za podpory našich zamestnancov ďalej rozvíjať vydavateľské aktivity v oboch krajinách.“

Predmetom transakcie neboli aktivity skupiny Bauer Media Group na rádiovom trhu na Slovensku (Rádio Expres), ani aktivity spoločnosti NetBrokers Holding v oboch krajinách.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu