titulka Info.cz (repre foto 20.11.2016)

Nový portál ma ambíciu spravodajsky pokryť témy z politického, spoločenského a kultúrneho života a športu a byť „základným orientačným spravodajským webom v Českej republike – nezávislým, bez predsudkov, bez klišé a stereotypov,“ ako uviedlo vydavateľstvo.

Šéfredaktorom nového projektu je Michal Půr, ktorý predtým pôsobil ako šéfredaktor týždenníka Euro, jeho zástupcom je Zdeněk Fučík, redakciu tvorí v súčasnosti tím 11-tich novinárov: Radka Zítková, Lukáš Pospíšil, Petra Roubalová, Matěj Hanauer, Lucie Bednárová, Markéta Žižková, Kristína Paulenková, Michaela Kratochvílová a Iveta Mazáčová. Do konca tohto roka by sa mala redakcia ešte rozšíriť o nových ľudí.

„Chceme si vyberať len tie skutočne kľúčové informácie nielen z Čiech, ale aj zo sveta. Návšteva Info.cz by čitateľom mala dať dokonalý prehľad, čo sa počas posledných 24 hodín stalo a aké to bude mať dôsledky, “ povedal Michal Půr, šéfredaktor Info.cz.

Nový projekt Info.cz tak dopĺňa portfólio vydavateľstva Czech News Center, ktoré tvorí bulvárny portál blesk.cz, auto.cz, bleskprozeny.cz, maminka.cz, dama.cz, orbion.cz, reflex.cz, isport.cz a spravodajský portál E15.cz, ktorý vydavateľstvo v júni 2016 kúpilo od vydavateľstva Mladá fronta, ale i ďalšie známe tituly vydavateľstva, ako Strategie a Strategie.cz, Živé.cz, Mobilmania.cz, F.O.O.D. a ďalšie.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu