repro foto: StarLab.sk

Riaditeľ vydavateľstva denníka N Lukáš Fila upozornil na Facebooku na pripravovanú knihu o tejto sociálnej sieti. Kniha odkrýva rôzne typy manipulácií na Facebooku, fotomontáže, vymyslené statusy a metódy, ako pracujú dezinformačné médiá.

Vydavateľstvo denníka N i napriek nenávratnej finančnej podpore vo výške 1,2 milióna eur od majiteľov spoločnosti ESET, pravidelne využíva na dofinancovanie svojich marketingových aktivít i tzv. crowdfunding.

Aj v tomto prípade opäť použilo platformu StartLab.sk, kde zverejnilo svoju žiadosť o finančnú podporu, ktorá vydavateľstvu pomôže zaplatiť časť nákladov na tlač knihy „Pravda a lož na Facebooku“.

Autorom knihy je redaktor denníka N Vladimír Šnídl, ktorý v minulosti pracoval v českých Hospodářských novinách a v denníku SME.

Na knihe sa podieľali aj redaktori denníka N Juraj Koník a Otakar Horák, konzultovali ju lekár Maroš Rudnay z iniciatívy Lovci šarlatánov, či etnologička Zuzana Panczová, publicista a grafik Jakub Goda alebo historik Branislav Kovár.

„Prečo tisíce Slovákov zdieľajú články obskúrnych webov, ktoré si pred pár rokmi všímal len málokto? Ako vyzerajú manipulácie na sociálnych sieťach? A je pravda, že slovenské médiá klamú a píšu to, čo im diktujú vlastníci? Táto kniha sa snaží na jednom mieste zhrnúť všetko podstatné, čo by človek mal vedieť o súčasnom informačnom svete,“ uviedlo o knihe vydavateľstvo denníka N na platforme StartLab.sk.

Samé vydavateľstvo paradoxne čelí na Facebooku útokom postaveným na fakte, že ho spoluvlastní majiteľ spoločnosti ESET Anton Zajac, ktorý zároveň financuje i vznik politickej strany Progresívne Slovensko, za ktorou stojí aj člen redakčnej rady denníka N a majiteľ kníhkupectiev Martinus.sk Michal Meško. > Čítaj viac

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu