Denník N prostredníctvom crowdfundingového portálu StartLab.sk už financovalo služobné cesty svojich redaktorov. Tentoraz vydavateľstvo žiada fanúšikov o finančnú podporu na vydanie Príručky proti konšpiráciám. Cieľová suma, ktorú chce vyzbierať je 2550 eur. Ak vydanie príručky podporíte jednorazovo sumou jeden tisíc eur, vydavateľstvo vám daruje doživotné online predplatné denníka.

Denník N si pýtal v septembri 2016 finančnú podporu 2780 eur na realizáciu dvoch svojich reportáži. Tomáš Vasilko chcel ísť do USA zmapovať volebnú reportáž o Donaldovi Trumpovi a žiadal o podporu 900 eur.

Spolumajiteľ denníka N Tomáš Bella chcel napísať článok o Japonsku a žiadal o podporu vo výške 1830 eur a za príspevok 100 eur núkal, že by vám z Japonska poslal aj pohľadnicu.

Vo februári 2017 sa vedenie denníka N chválilo ziskom 21 tisíc aktívnych predplatiteľov a na svoj štart dostali v roku 2015 od majiteľov softvérovej spoločnosti Eset nenávratnú pôžičku 1,2 milióna eur. Tieto zdroje príjmov zjavne vydavateľstvu nestačia.

Aktuálne vydavateľstvo denníka N na portáli StartLab.sk vyhlásilo zbierku, ktorou žiada o podporu pre vydanie Príručky proti konšpiráciám, ktorú chce v náklade 3 tisíc výtlačkov grátis distribuovať ako učebnú pomôcku na stredných školách.

„Denník N považuje konšpirácie, propagandu a dezinformácie za veľmi nebezpečné javy, preto sa im často venuje vo svojom spravodajstve a jeho redaktori chodia aj osobne diskutovať o ich rizikách na školy. Pri týchto debatách sme zistili, že študentom aj učiteľom by sa zišla pomôcka, kde by mali problematiku zhrnutú a zrozumiteľne vysvetlenú,“ uviedlo vydavateľstve na portáli StartLab.sk.

„Je dosť učiteľov, ktorí by chceli učiť, ako sa nenechať oklamať na webe, ale nevedia ako a nemajú s čím. Spojili sme sa s viacerými z nich a pokúsili sme sa pripraviť materiál, ktorý by to mohol aspoň čiastočne vyriešiť. Teraz je otázka, koľkým školám sa dostane. Ak chcete projekt podporiť, budeme radi. Vopred vďaka :) ,“ uviedol na sociálnej sieti riaditeľ vydavateľstva denníka N Lukáš Fila.

Príručka má vyjsť v priebehu marca a najneskôr v máji má byť distribuovaná do zhruba 100 tried na stredných školách.

Vydavateľstvo zverejnilo, kto pripraví redakčný obsah príručky, sú to redaktori denníka N Vladimír Šnídl, Juraj Koník, Filip Struhárik, Martin M. Šimečka ale aj tréner kritického myslenia Ján Markoš, grafik a publicista Jakub Gonda, odborník na extrémizmus Daniel Milo, stredoškolský učiteľ a aktivista Juraj Smatana, politológ Martin Kovanič, učiteľka 2. stupňa ŽS Adriana Parížeková a stredoškolský učiteľ Stanislav Ďurek.

Prečítajte si tiež:

Majiteľ denníka N finančne podporil vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko (aktualizované)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu