ilustračná fotokoláž: MWD

Novinárka denníka N Veronika Folentová upozornila, zverejnením videa od používateľa Braňa Pokrivčáka na sociálnej sieti, na nekalé praktiky vydavateľstva Mafra Slovakia, ktoré zasielalo v utorok 13. júna svojím potenciálnym čitateľom newsletter ponúkajúci balíčky predplatného HN, ktorý obsahoval „unsubscribe“ na denník N, t.j. možnosť odhlásiť sa zo zasielania noviniek zasielaných vydavateľstvom N Press (denníka N) čitateľom portálu HNonline.sk. Vydavateľstvo Mafra sa za svoj nesprávny postup vydavateľstvu denníka N verejne ospravedlnilo.

„Keď sa niekto inšpiruje až príliš:),“ komentovala sarkasticky konanie konkurenčného vydavateľstva Mafra novinárka denníka N Veronika Folentová.

Vydavateľstvo Mafra vzápätí zverejnilo na stránkach svojho spravodajského portálu HNonline.sk ospravedlnenie „Týmto by sme sa radi verejne ospravedlnili Denníku N aj všetkým príjemcom nášho newslettra za spôsobené nepríjemnosti. Naším úmyslom nebolo poškodiť dobré meno Denníka N, ako ani vydavateľstva N Press s. r. o.“

Nie je jasné či sa programátor vydavateľstva Mafra „inšpiroval“ a použil template newslettera z denníka N. Táto možnosť sa ale javí ako najpravdepodobnejšia, v rámci newslettera mu totiž zostal pôvodný hypertext, ktorý rušil zasielanie noviniek v prípade denníka N, nie denníka Hospodárske noviny.

na chvilu som sa zlakol ze Denník N uz tiez kupil Babiš. Unsubscribe z mailingu Hospodárske noviny smeruje na DennikN. :-D Cc: Tomas Bella, Radoslav Augustín

Posted by Brano Pokrivcak on 13. jún 2017

Vydavateľstvo Mafra sa k celej situácii ale bližšie nevyjadrilo. Takéto konanie programátora vydavateľstvo Mafra poškodilo vydavateľstvu dobré meno. Nepredpokladáme, že vydavateľstvo malo za cieľ úmyselne atakovať čitateľov denníka N a znefunkčniť možnosť zasielania noviniek tejto nepriamej konkurencie.

Vydavateľstvo Mafra vlastní podnikateľ slovenského pôvodu, politik českej strany ANO Andrej Babiš. Čítaj viac.

Denník N vlastní spoločne s Lukášom Filom a Tomášom Bellom, podnikateľ Anton Zajac zo spoločnosti ESET, ktorý vlastní denník N a paradoxne netají sa svojimi politickými záujmami – finančne podporil vznik politického hnutia Progresívne Slovensko. Čítaj viac.

Obe médiá, Hospodárske noviny a denník N si ale nie sú priamou konkurenciou, denník N totiž nie je silný v ekonomických informáciách, a v rubrike Ekonomika prináša prevažne len informácie zo sveta technológií, ktoré tvorí partnerská redakcia magazínu TechBox.

Ekonomický obsah v denníku N tak de facto absentuje a riaditeľom vydavateľstva je umelec a basgitarista hudobnej kapely Korben Dallas Lukáš Fila. Priamou konkurenciou na trhu pre Hospodárske noviny sú denník SME a týždenník Trend.

Hospodárske noviny a spravodajský portál HNonline.sk sa zároveň vyznačujú, podľa nášho názoru, dlhodobo nekvalitným obsahom. Portál zaznamenal medziročný pokles v januári o takmer 100 tisíc unikátnych čitateľov za mesiac. Reakciou vydavateľstva má byť okrem predplatiteľských balíčkov aj nová mobilná aplikácia pre Android a iOS zariadenia. Čítaj viac.

Pod vedením Vladimíra Mužíka vydavateľstvo MAFRA riešilo nedávno krízovú komunikáciu aj v súvislosti s podnikateľskými aktivitami Evity Urbaníkovej, ktorá je tvárou ženského magazínu vydavateľstva s názvom Evita.  Čítaj viac.

Mužík nielen že sa od podnikateľských aktivít, a nevyplácaniu pohľadávok Evity Urbaníkovej autorom, nedištancoval, ale ponúkol im „len naoko“ pomoc. Chybou Mužíka je, že nenecháva komunikáciu s externým prostredím na riaditeľa PR a marketingu Petra Hajnalu, ktorý ju má vo vydavateľstve v kompetencii. Manažérskou chybou Mužíka je jeho neschopnosť delegovať úlohy na podriadených.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu