Česká Mafra spustila rovnaký projekt už 21. júna 2015 na doméne Playtvak.cz.  Na Slovensku vydavateľstvo Mafra spustilo video portál až začiatkom decembra a bude fungovať na doméne Pusti.to. Divákom ponúka video obsah z projektu Playtvak.cz, ale pribudnú aj vlastné relácie. Konkurenciou preň sú online televízie  TV.SME.sk a Tivi.sk a paradoxne i HNtelevízia.sk, ktorá patrí do portfólia rovnakého vydavateľstva ako Pusti.to.

„Po úspešnom štarte HNtelevízie chceme ísť ďalej a tento nový projekt je ďalším krokom k posilneniu video obsahu v ktorý veríme,“ povedala Andrea Szőcsová, riaditeľka digitálnych médií vydavateľstva Mafra Slovakia.

Paradoxne si tak budú v rámci vydavateľstva Mafra Slovakia konkurovať dva ich vlastné onlinové video projekty HNtelevízia.sk  a nový projekt Pusti.to.  Nový video portál bude ale určený svojim zameraním skôr mladším divákom, vzhľadom k charakteru publikovaného video kontentu.

„Pusti.to a HNtelevízia si nemajú konkurovať, ale dopĺňať sa. HNtelevízia chce informovať, prinášať zaujímavé rozhovory a byť na pulze dňa. Pusti.to je platformou zábavných a užitočných videí. Nemyslíme si, že by bol dobrý nápad spájať voľnejší obsah s brandom HN. Týmto krokom chceme rozšíriť okruh čitateľov, ale byť féroví aj k našim súčasným. Za HNtelevíziou je veľmi veľa práce, preto sa výsledkom tešíme,“ povedala pre Masmediálne.info Andrea Szőcsová, riaditeľka digitálnych médií vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNtelevízia je relatívne novou online televíziou na trhu, funguje len od 26. mája 2015, kedy začala vysielať a stala sa súčasťou internetového portálu denníka Hospodárske noviny, ktorý je súčasťou vydavateľstva Mafra Slovakia, ktoré vlastní podnikateľ Andrej Babiš zo spoločnosti Agrofert Holding. Úspešnou sa stala pravdepodobne vďaka diskusnej relácii Aréna novinára Daga Daniša a tiež vďaka bulvárnej relácii Narýchlo herca Viktora Horjána.

HN televíziu sledovalo v novembri 2015, podľa prieskumu AIMmonitor takmer 168 tisíc návštevníkov (RU) z desktopov a viac ako 52 tisíc návštevníkov z mobilov, celkovo je to teda viac ako 220 tisíc unikátnych návštevníkov za mesiac.

Konkurenciou pre HN televíziu, ale aj pre nový video portál vydavateľstva Mafra – Pusti.to je projekt vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia Tivi.sk a projekt vydavateľstva Petit Press TV SME.sk.

Projekt Tivi.sk funguje aj ako video platforma pre všetky tituly vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, keď videá ktoré sú publikované v článkoch napr. na webe Čas.sk, alebo Živé.sk sú zároveň dostupné prehľadne zoradené v kategóriách na video portáli Tivi.sk. Obdobne využíva svoju video platformu TV.SME.sk aj vydavateľstvo Petit Press.

Prečítajte si tiež > Portál Fičí.sk odštartoval na TV SME novú reláciu s Jánom Gorduličom

Zisťoval som, či to bude podobne fungovať aj vo vydavateľstve Mafra Slovkia a či bude portál Pusti.to fungovať zároveň aj ako video platforma pre všetky online projekty vydavateľstva.

„Nie nebude. Bude fungovať ako lifestyleová platforma, ktorá sa môže prepájať s konkrétnym brandom, napríklad s Evitou. Pre HNonline.sk a Hospodárske noviny budujeme HNtelevíziu,“ povedala pre Masmediálne.info Andrea Szőcsová, riaditeľka digitálnych médií vydavateľstva Mafra Slovakia.

Pozrite si porovnanie návštevnosti online televízií na Slovensku:

Tabulka-Tivi.sk, TV.SME.sk, HNtelevizia.sk-pocet unikatnych navstev RU, 2015-august az november-tabluka Masmedialne.info-zdroj-AIMmonitor
Počet unikátnych návštev v období august až november 2015, tabuľka: Masmediáne.info, zdroj dát: AIMmonitor

V Čechách zaznamenala u divákov obrovský ohlas spomalená televízia, teda tzv. Slow TV v obdobnom video projekte Playtvak.cz vo vydavateľstve Mafra v Čechách.

Slow TV je fenomén dnešnej doby, keď diváci v uponáhľanom svete radi pozorujú pomalé zábery prírody, alebo pristávajúcich aeroplánov na letisku. Zisťoval som či so Slow TV počítajú aj v rámci projektu Pusti.to.

„Slow.tv samozrejme sledujeme, koncept nás zaujíma a vieme si predstaviť, že sa do niečoho obdobného pustíme. Teraz však venujeme všetku energiu HNtelevízii a Pusti.to,“ povedala pre Masmediálne.info Andrea Szőcsová, riaditeľka digitálnych médií vydavateľstva Mafra Slovakia. 

Dizajn nového video portálu Pusti.to je podobný dizajnu portálu Hospodárskych novín, ktoré sú súčasťou vydavateľstva Mafra na Slovensku.

Video portál Pusti.to obsahuje rubriky ako Bez cenzúry, Lifestyle, Ako na to, Seriály a Zábava. Prinesie divákom prevzatý obsah z partnerského projektu Playtvak.cz, sú to napríklad relácie ako Bod zlomu, Mama Lifestyle, Stupidní zločinci, Hodinový manžel, Škola manikúry, Hairparáda, Schudnite s power jógou.

„Na Pusti.to budeme využívať spoluprácu s českou materskou firmou Mafra, s ktorou zdieľame viaceré videoprojekty z portálu Playtvak.cz. Aj vďaka tomu chceme naplniť svoj slogan: zábava na jeden klik,“ povedala Petra Jamrichová, poverená vedením videoprojektov vydavateľstva Mafra Slovakia.

Pusti.to prinesie aj vlastné autorské relácie, napr. staro novú reláciu Narýchlo divadelného herca Viktora Horjána. Reláciu už niektorí diváci poznajú z onlinovej HN televízie.

Prvou úplne novou reláciou je seriál Bude horšie, ktorý si vydavateľstvo Mafra poistilo ochrannou známkou, o ktorú požiadalo na Úrade priemyselného vlastníctva SR už 21. októbra 2015.

Autorom seriálu je dramaturg a scenárista Stano Guštafík, ktorý je tvorcom aj takých seriálov, ako sú Profesionály, alebo Mafstory televízie JOJ.

Zaujímavosťou je, že seriál bol nakrútený pomocou smartfónu.

Prečítajte si viac > Video portál Pusti.to prináša nový seriál Bude horšie. Nakrútený bol smartfónom

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu