zdroj: FB/Michal Oláh

Týždenník Noviny do Pohody vydavateľstva Mafra Slovakia zverejnil bez uvedenia zdroja parafrázovaný rozhovor, ktorý pôvodne spravil redaktor Michal Oláh z magazínu .týždeň s Róbertom Bezákom.

„Náš rozhovor v .týždni z .klubu pod lampou s Róbertom Bezákom vyšiel už aj v Novinách do Pohody ovládaných cez skupinu Agrofert českým premiérom Andrejom Babišom. Škoda len, že babišovci šlohli celý obsah bez uvedenia jediného zdroja,“ uviedol redaktor magazínu .týždeň Michal Oláh na sociálnej sieti. 

Vydavateľstvo .týždňa kontaktovalo prostredníctvom marketingovej manažérky Martiny Bolibruchovej vydavateľstvo Mafra, ktoré vydáva týždenník Noviny do Pohody a žiadalo od neho vysvetlenie.

„Ďakujem za upozornenie, máte pravdu, zdroj sme mali v každom prípade uviesť. Redaktorka, ktorá článok písala, bola poučená, verím že sa do budúcnosti podobné situácie nebudú opakovať,“ uviedla v reakcii pre magazín .týždeň Monika Huljaková, riaditeľka obsahu z vydavateľstva Mafra Slovakia.

Redakcia Mediahub.sk kontaktovala aj riaditeľa vydavateľstva Mafra Vladimíra Mužíka, aby situáciu vysvetlil, no nereagoval. Nebolo to ale prvý raz čo redaktori vydavateľstva Mafra neuviedli zdroj vo svojich článkoch, rovnakú skúsenosť má s nimi i naša redakcia Mediahub.sk. > Čítaj viac

Zisťovali sme, ako vníma celú situáciu redaktor magazínu .týždeň Michal Oláh. „Stálo veľa práce zorganizovať diskusiu ktorá naplnila celú kapacitu .klubu pod lampou, presvedčiť ho aby súhlasil s publikovaním, prepísať text, autorizovať rozhovor, nafotiť Borisom Némethom Róberta Bezáka v exteriéri a interiéri a potom si celú prácu len tak niekto “prevezme” bez uvedenia jediného zdroja je sklamaním, ale nie prekvapením, keďže ide o Babišove médium,“ uviedol pre Mediahub.sk redaktor magazínu .týždeň Michal Oláh.

Redaktor Michal Oláh je jeden z najlepšie píšucich autorov v .týždni, moderuje i diskusie v Klube pod lampou. V minulosti pôsobil aj v organizácii RESOTY, ktorú založil Anton Srholec. Venuje sa sociálnej práci a novinárstvu.

S Róbertom Bezákom diskutoval Michal Oláh v Klube pod lampou a následne vyšiel rozhovor i v printovom vydaní a na webe .týždňa.

Pozrite si záznam diskusie Na víne s Robertom Bezákom od W PRESS a.s. na Vimeo:

Prečítajte si rozhovor publikovaný v týždenníku Noviny do Pohody vydavateľstva Mafra Slovakia:

zdroj: FB/Michal Oláh

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu