Vydavateľstvo magazínu .týždeň uviedlo na trh knihu od politika Vladimíra Ledeckého zo strany Za ľudí

V kuloároch sa už minimálne rok šepká že má byť novým ministrom sociálnych veci a rodiny, ak strana Andreja Kisku uspeje vo voľbách. Vladimír Ledecký je členom strany Za ľudí od jej vzniku a predtým pôsobil ako poradca prezidenta.

Vydavateľstvo W Press, ktorého majiteľ a šéfredaktor Štefan Hríb je spájaný so stranou SaS ale i Andrejom Kiskom, v týchto dňoch vydal Ledeckému knihu pod názvom „Počúvajte páni z Bratislavy!“

Vladimír Ledecký vo svojej novej knihe neobjektívne a v superlatívoch opisuje svoje viac ako 20-ročné pôsobenie v pozícii starostu v obci Spišský Hrhov.

V minulosti bol pravidelným dopisovateľom magazínu .týždeň. Ale v súčasnosti pre magazín píše už len jeho dcéra Vladimíra Ledecká, ktorá je tiež členkou politickej strany Za ľudí.

Odporučí Štefan Hríb svojím čitateľom vo voľbách práve túto stranu?

V minulosti svojím čitateľom šéfredaktor .týždňa odporúčal v prezidentských voľbách hlasovať za Andreja Kisku, či Zuzanu Čaputovú, alebo Františka Mikloška a predtým v parlamentných voľbách, stranu Sloboda a solidarita. Na kongrese tejto strany i osobne vystúpil ako hosť. > čítaj viac

Ak šéfredaktor magazínu .týždeň verejne sympatizuje s politikmi a dokonca sa zúčastňuje i na kongresoch, možno pochybovať či budú on a jeho redaktori objektívne informovať čitateľov.

Redaktor Eugen Korda účinkoval v reklamnom spote strany SaS. V minulosti Korda a jeho kolega Martin Mojžiš z magazínu .týždeň sa objavili i na kandidátke politickej strany Igora Matoviča OĽANO, ktorého Eugen Korda aj v súčasnosti vykresľuje vo svojich vyjadreniach neobjektívne a v superlatívoch.

„Štefan Hríb sa tradične od vzniku časopisu vyjadruje k tomu, koho podporuje pred voľbami. Magazín .týždeň bol vždy názorové médium, tým sa odlišoval od zvyšku trhu, .týždeň otvorene hovoril, aký typ ideí sa mu zdá byť bližší a prečo. Nadväzuje tým na tradíciu v niektorých západných médiách. Ja osobne sa na žiadne odporúčanie nechystám,“ uviedol pre Mediahub.sk Michal Magušin, zástupca šéfredaktora magazínu .týždeň.

„Knihu sme dlhodobo plánovali vydať, pred dvoma rokmi, keď ešte neexistovala Kiskova strana, nám Ledecký začal písať stĺpčeky – páčili sa našim čitateľom aj nám, tak sme sa už asi pred rokom rozhodli, že stĺpčeky súborne vydáme. To je vlastne aj odpoveď na otázku – vydanie knihy bol dlhodobý plán ešte pred politickým angažovaním Ledeckého u Kisku,“ vyjadril sa pre Mediahub.sk Michal Magušin.

„Vladimíra Ledecká Marcinková prevzala štafetu po otcovi, on už minulý rok chcel písať len raz za dva týždne, tak sa začali striedať – videli sme okrem iného aj jej zaujímavé statusy na Facebooku a chceli dať priestor aj inteligentnej predstaviteľke mladej generácie. Pod každý jej text jasne uvádzame, že je politicky angažovaná (podobne aj pod komentáre Dalibora Roháča),“ doplnil Magušin.

Faktom ale je, že plán na založenie politickej strany Kiska prezentoval už pred rokom pri odchode z prezidentskej funkcie a práve Ledecký bol jeho poradcom.

Základnými zásadami, ktorými by sa mal riadiť dobrý novinár vo svojej práci sú nestrannosť, vyváženosť, objektivita, poctivosť, čestnosť, pravdivosť a zodpovednosť, ako uvádza etický kódex novinára.

Novinár by nemal propagovať politickú stranu, mal by o nej nanajvýš objektívne informovať, čo redakcia .týždňa zjavne nerobí, obsah magazínu je dlhodobo špecifický svojím tendenčným a neobjektívnym obsahom.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu