Spoločnosť Penta Investments, kúpila koncom roka 2014 vydavateľstvo Centrum Holdings, ktorého súčasťou bol aj spravodajský portál Aktuálne.sk. Všimli sme si, že portál prešiel aktuálne redizajnom.

Web Aktuálne.sk vznikol ešte v roku 2006, ako dvojička k českému webu Aktuálne.cz, ktorý v súčasnosti vlastní už vydavateľstvo Economia.  Od svojho vzniku prináša Aktuálne.sk čitateľom denne aktuálne informácie o dianí doma aj vo svete, články a komentáre, ako aj viacero servisných služieb, napr. počasie a tv program.

„Návštevníci Aktuálne.sk sú ekonomicky aktívni ľudia obvykle s vyšším vzdelaním. Miernu prevahu tvoria muži. Priemerný vek návštevníkov sa pohybuje od 25 do 44 rokov. Drvivá väčšina z nich žije na Slovensku a ten maličký zvyšok sa ukryl v Českej republike (4 %) a iných krajinách, kam obvykle Slováci cestujú za zábavou (t. j. prácou) – teda napríklad Veľká Británia (1,4 %), USA (1,2 %), či Rakúsko (1 %). Viac ako 60 % z nich navštevuje web pravidelne minimálne 4x do mesiaca, “ uvádza vydavateľstvo News and Media Holding na svojom webe.

Vladimír Kroupa, šéfredaktor Aktuálne.sk (zdroj foto: V.K.)
Vladimír Kroupa, šéfredaktor Aktuálne.sk (zdroj foto: V.K.)

Novým šéfredaktorom webu Aktuálne.sk sa len nedávno stal Vladimír Kroupa, ktorý dovtedy pôsobil na pozícii šéfredaktora webu Pluska.sk. Viac informácií.

Nový web má moderný dizajn a je responzívny, t.j. prispôsobuje sa zariadeniu na ktorom si ho čitateľ pozerá (desktop, tablet, či smartfón).

Súčasťou redizajnu, nie je len nové usporiadanie grafických objektov a fotografií na titulke. Po novom sa čiastočne mení aj použitý písmový font, keď pätkový rez písma pribudol do leadu (čela správy), kým predtým bol použitý len v titulke správy.

Súčasným trendom dizajnu spravodajských portálov je však úplná zmena, nie len čiastočná zmena písma z bezpätkového na pätkové. Nové médiá a kvalita ich displeja totiž umožňuje v súčasnosti už jeho lepšie a bezproblémové čítanie. Pätkový rez písma na spravodajských portáloch pôsobí serióznym dojmom, teda i preto je jeho použitie vhodnejšie.

Rovnaké použitie rezu písma na titulke a v tele správy používa aj portál Aktuality.sk vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, ktorý prešiel redizajnom v júli tohto roka. Viac informácií.

Nedávno prešiel redizajnom aj spravodajský portál SME.sk, ktorý je jednotkou na slovenskom trhu spravodajských portálov. A tiež začal používať pätkový rez písma. Viac informácií o redizajne.

Vydavateľstvo News and Media Holding využíva synergický efekt médií svojho portfólia, tak že dosahuje nielen zlepšenie trackingu, ale i obsahové posilnenie. Na titulke Aktuálne.sk zobrazuje články aj z ďalších svojich médií  – články z ekonomického portálu týždenníka Trend, webu Mediálne.sk a webu Pluska.sk.

Tento efekt už vydavateľstvo použilo aj na svojom portáli Pluska.sk, kde zobrazuje články zo svojich webov Aktuálne.sk a Trend.sk.

Vďaka synergickému efektu a dosiahnutému zvýšenému trackingu sa takto môže zanedlho napríklad web vydavateľstva o médiách a marketingu Mediálne.sk stať jednotkou na trhu a predbehnúť v čítanosti svoju konkurenciu, súčasnú jednotku portál Stratégie.sk vydavateľstva Mafra Slovakia.

 

Návštevnosť portálu Aktuálne.sk má mesačný priemer za obdobie august až október 2015, podľa dát z AIMmonitor na úrovni zhruba 554 tisíc unikátnych návštevníkov mesačne, z čoho zhruba 456 tisíc tvoria v priemere mesačné unikátne prístupy z PC a zhruba 99 tisíc v priemere mesačné unikátne prístupy z mobilných zariadení.

Pre porovnanie jednotka na trhu, spravodajský portál SME.sk mal mesačný priemer za obdobie august až október 2015, podľa dát z AIMmonitor na úrovni zhruba  2 milióny 769 tisíc unikátnych návštevníkov mesačne, z čoho zhruba 2 milióny 22 tisíc tvoria v priemere mesačné unikátne prístupy z PC a zhruba 747 tisíc v priemere mesačné unikátne prístupy z mobilných zariadení.

Porovnajte si dizajn webu Aktuálne.sk:

Starý web:

stary dizajn - Aktualne.sk

 

Nový web:

novy dizajn - Aktualne.sk, prtsc 10.11.2015

O vydavateľstve News and Media Holding

News and Media Holding je súčasťou mediálneho holdingu skupiny Penta Investments a patrí medzi najväčšie mediálne domy na Slovensku počtom médií, výškou obratu aktuálne zaostáva za lídrom trhu, vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia.

Generálnym riaditeľom News and Media Holdingu je Peter Mertus, ktorý predtým pôsobil vo vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia, ako generálny riaditeľ.

Onlinové tituly vydavateľstva tvoria Aktuálne.sk, Pluska.sk, Centrum.sk, Atlas.sk, Trend.sk, eProfit.sk, Plus7dní.sk, Mediálne.sk, Gazduj.sk, Wanda.sk, Žena.sk, Emma.sk, MódneTipy.sk, Glanc.sk, DobréJedlo.sk, TRENDreštaurácie.sk a iZdravie.sk.

Súčasťou News and Media Holding sú aj printové tituly, ako Plus JEDEN DEŇ, Plus 7 dní, BREAK, Trend, Profit, Šarm, Báječná žena, EMMA, Pekné bývanie, Záhradkár, Zdravie, Dobré jedlo, Poľovníctvo a rybárstvo, Mollie tvorí, Včielka a Zornička.

Len nedávno prešiel redizajnom ženský časopis vydavateľstva EMMA, ktorý oslávil svoje 15-te výročie na trhu. Viac informácií.

Obsahovými zmenami a redizjanom prešiel nedávno i pánsky mesačník BREAK. Viac informácií.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu